دیجی‌کالا به طور رسمی وارد حوزه‌های فین‌تک و مواد غذایی تازه شد

0

گروه دیجی‌کالا شب گذشته طی یک کنفرانس خبری، از فعالیت‌ها و برنامه‌های خود در سال جاری پرده‌برداری کردند.

مدیران دیجی‌کالا در مراسم دیشب از ادغام و راه‌اندازی یک برند جدید در حوزه فین‌تک، ورود به صنعت مواد غذایی و سایر کالاهای تند مصرف، راه‌اندازی یک پلتفرم فناورانه و باشگاه مشتریان گروه دیجی‌کالا صحبت کردند.

مهم‌ترین خبر گروه دیجی‌کالا، به ورود رسمی این شرکت در حوزه فین‌تک مربوط می‌شود. استارتاپ «هماپی» در گروه دیجی‌کالا ادغام شده و یک برند جدید به نام «دیجی‌پی» در حوزه فناوری‌های مالی و اعتباری راه‌اندازی می‌شود.

دیجی‌کالا می‌گوید این ادغام در راستای «سیاست حمایت از استارت‌آپ‌های موفق و ورود گروه دیجی‌کالا به حوزه‌های گوناگون تکنولوژی صورت پذیرفته است.»

در سایت «هماپی» درباره این استارتاپ نوشته شده است:

«هماپی سال‌ها تجربه در زمینه معماری‌های مدرن، تکنولوژی‌های متن‌باز و سیستم‌های پرداخت را در هم آمیخته تا راهکارها و خدمات متفاوتی را تولید نماید.»

استارتاپ هماپی صاحب محصولاتی مانند اپلیکیشن موبایل هم‌پی، پرداخت درون برنامه‌ای هم‌پی و پرداخت اینترنتی هم‌پی است. بانک‌هایی مانند پاسارگارد، آینده، سامان و خاورمیانه از شرکای تجاری این شرکت هستند.

شرکت دیجی‌کالا علاوه بر راه‌اندازی برند «دیجی‌پی»؛ به سراغ حوزه مواد غذایی و سایر کالاهای تند مصرف (FMCG) نیز خواهد رفت. این خرده‌فروشی آنلاین ایران می‌خواهد با اضافه کردن مواد غذایی تازه به گروه مواد غذایی خشک و مواد بهداشتی؛ گروه FMCG خود را تکمیل کند.

دیجی‌کالا علت ورود به حوزه مواد غذایی را کمک به کشاورزان و دامداران برای عرضه مستقیم، بی‌واسطه و سریع محصولات‌شان و رساندن به دست مصرف‌کننده نهایی اعلام کرد.

دیجی‌کالا می‌گوید تا کنون چنین تجربه‌ای در ایران وجود نداشته و برای اولین بار، مصرف‌کننده نهایی می‌تواند مواد غذایی تازه را آنلاین خریداری و سفارش دهد.

از دیگر برنامه‌های دیجی‌کالا در سال جاری، راه‌اندازی یک پلتفرم و زیرساخت فناورانه به نام سوپرنوا (Supernova) است.

به این ترتیب، گروه دیجی‌کالا در سال ۹۷ شامل برندهای دیجی‌کالا (Digikala)، دیجی استایل (Digistyle)، فیدیبو (Fidibo)، دیجی کلاب (Digiclub)، دیجی‌پی (Digipay) و دیجی‌کالا نکست (Digikala Next) خواهد بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.