دیجی‌کالا با همکاری سوپرمارکت آنلاین روکولند، مواد خوراکی و تند مصرف را ۳ ساعته به دست مشتری می‌رساند

1

در خردادماه خبر دادیم گروه شرکت‌های دیجی‌کالا تصمیم دارد وارد حوزه مواد کالایی تند مصرف (FMCG) شود.

دیروز، دیجی‌کالا طی یک نشست خبری، به طور رسمی از آغاز همکاری خودش با سوپرمارکت آنلاین روکولند برای تحویل مواد غذایی به مشتری خبر داد.

دیجی‌کالا هدف از ورود کالاهای تند مصرف FMCG را تحقق چشم‌انداز این گروه در تبدیل شدن به مقصدی برای تمام نیازهای کاربران عنوان کرد.

سعید محمدی، مدیرعامل و یکی از موسسین دیجی‌کالا اعتقاد دارد این حرکت باعث همراه شدن دیجی‌کالا با زندگی روزانه کاربر، خلق تجربه جدید و یکپارچه از خرید اینترنتی و حمایت از برندهای ایرانی فعال در این حوزه است.

عرضه کالاهای تند مصرف برای دیجی‌کالا با چالش‌ها و پیچیدگی‌های زیادی همراه است. به همین دلیل، دیجی‌کالا تصمیم گرفته است با یکی از موفق‌ترین برندهای مواد غذایی که تجربه و سابقه فروش آنلاین هم دارد؛ همکاری خود را آغاز کند.

ادغام تجربه‌های فروش مواد غذایی و فروش آنلاین

سایت روکولند همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد و برنامه‌ای برای تعطیلی آن وجود ندارد. تصمیم‌گیری درباره سرنوشت برند و مالکیت آن نیز به آینده موکول شده است.

با پیوستن روکولند به دیجی‌کالا و استفاده از زیرساخت و ناوگان حمل و نقل ویژه مواد غذایی، دیجی‌کالا می‌خواهد بیش از ۱۰ هزار نوع محصول غذایی تند مصرف را در شهر تهران به صورت آنلاین بفروشد و مدعی است ۳ ساعته به دست خریدار می‌رسد.

گفتنی است مدیران روکولند از تجربه و سابقه طولانی در صنعت مواد غذایی برخوردار بوده و تجربه فروش آنلاین مواد غذایی تند مصرف تحت برند روکولند را به تازگی آغاز کردند که با مشکلات زیادی روبرو بوده و در عرض ۳ سال توانستند پیشرفت خوبی در این زمینه داشته باشند.

صاحبان روکولند با برندهای گلستان و چی‌توز در بازار فیزیکی مواد غذایی حضور داشتند.

از برنامه‌های آتی دیجی‌کالا در حوزه مواد غذایی می‌توان به تحول در صنعت لجستیک و بسته‌بندی مواد غذایی، عرضه مستقیم و بی واسطه محصولات ارگانیک، ارایه خدمات بازاریابی به برندهای مواد غذایی و کمک به رشد صادرات محصولات غذایی اشاره کرد.

این طرح از تابستان امسال در شهر تهران آغاز شده و به تدریج در سایر نقاط کشور هم ارایه خواهد شد. دیجی‌کالا می‌خواهد مرکز پخش بسیار گسترده‌ای در مناطق مختلف تهران برقرار کند تا هر سفارش پس از دریافت، سریعا به آن مرکز پخش ارسال و در همان‌جا پردازش و توزیع گردد.

 
1 نظر
 1. حسین قربانی می گوید

  من قبلا تجربه خرید از روکولند داشته ام.
  به نظرم خدمات و مدت زمان تحویل اجناسشون خوبه.
  من یک بار روز جمعه ساعت ۱۲ مواد خوراکی سفارش دادم که با وجود اینکه روز تعطیل بود، ساعت ۱۴ تحویل دادند.
  شاید یکی از نقاط ضعفشون، ضعیف بودن وبسایت فروششون باشه که به نظرم کیفیت تصاویر پایین و سرعتش کم هست.
  ولی این اتفاق میتونه اتفاق خوبی برای هردو بزند باشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.