آیفون به دختر نوجوانی کمک کرد از ازدواج اجباری فرار کند

0

تا کنون خبرهای زیادی درباره نجات جان افراد توسط ساعت اپل شنیدیم اما کمک آیفون به فرار از ازدواج اجباری می‌تواند یک مورد جدید شنیدنی باشد.

این اتفاق برای یک دختر نوجوان شهروند انگلیس در تاریخ جولای ۲۰۱۶ رخ داده است ولی این روزها به خاطر برگزاری دادگاه‌اش؛ رسانه‌ای شده و داستان‌اش سر زبان‌ها می‌افتد.

والدین این دختر با فریب دادن‌اش، او را به کشور بنگلادش می‌برند تا به طور اجباری با پسر عموی خودش ازدواج کند. ظاهرا خانواده این دختر می‌خواهند از این طریق برای پسر عمو ویزای اقامت در بریتانیا بگیرند.

اما این دختر نوجوان که به دلایل قانونی نام‌اش فاش نشده است؛ سعی می‌کند از طریق آیفون به دوست پسرش در انگلیس اطلاع دهد که او را ربوده‌اند یا به زور به کشور دیگری منتقل کردند و ازش می‌خواهد پلیس انگلیس را مطلع کند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

پلیس هم سعی می‌کند با استفاده از قابلیت «Find My iPhone» گوشی آیفون که معمولا برای ردیابی گوشی‌های سرقتی یا گم شده است؛ محل دقیق دختر نوجوان را کشف کرده و او را از ازدواج اجباری با فرد دیگری نجات دهند.

کاربری جدید آیفون برای مبارزه با ازدواج اجباری

نجات این دختر با همکاری پلیس بنگلادش و کمیسیون عالی بریتانیا در این کشور اتفاق افتاده است. پلیس می‌گوید خانواده این دختر او را تهدید کردند اگر با پسر عموی‌اش ازدواج نکند؛ عواقب بدی در انتظارش است.

دادگاه والدین این دختر برگزار شده و رای نهایی در تاریخ ۱۸ ژوئن قرائت می‌شود. قاضی پرونده پیش‌بینی کرده یک حکم زندان قابل توجه در انتظار این زن و شوهر باشد.

شرکت اپل، اولین بار ویژگی «Find My iPhone» را در اوت ۲۰۱۱ معرفی کرد. ویژگی که سعی می‌کند با فناوری GPS و نقشه‌های جهانی یک گوشی آیفون را ردیابی کند.

البته؛ برای اولین بار نیست که آیفون می‌تواند به یافتن یک مجرم کمک کند. همین امسال، یک سارق در جشنواره موسیقی Coachella توانست نزدیک به ۱۰۰ گوشی تلفن همراه را سرقت کند ولی با استفاده از ویژگی «Find My iPhone» محل اختفای آن لو رفت و دستگیر شد.

منبع

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.