آیفون به دختر نوجوانی کمک کرد از ازدواج اجباری فرار کند

0

تا کنون خبرهای زیادی درباره نجات جان افراد توسط ساعت اپل شنیدیم اما کمک آیفون به فرار از ازدواج اجباری می‌تواند یک مورد جدید شنیدنی باشد.

این اتفاق برای یک دختر نوجوان شهروند انگلیس در تاریخ جولای ۲۰۱۶ رخ داده است ولی این روزها به خاطر برگزاری دادگاه‌اش؛ رسانه‌ای شده و داستان‌اش سر زبان‌ها می‌افتد.

والدین این دختر با فریب دادن‌اش، او را به کشور بنگلادش می‌برند تا به طور اجباری با پسر عموی خودش ازدواج کند. ظاهرا خانواده این دختر می‌خواهند از این طریق برای پسر عمو ویزای اقامت در بریتانیا بگیرند.

اما این دختر نوجوان که به دلایل قانونی نام‌اش فاش نشده است؛ سعی می‌کند از طریق آیفون به دوست پسرش در انگلیس اطلاع دهد که او را ربوده‌اند یا به زور به کشور دیگری منتقل کردند و ازش می‌خواهد پلیس انگلیس را مطلع کند.

پلیس هم سعی می‌کند با استفاده از قابلیت «Find My iPhone» گوشی آیفون که معمولا برای ردیابی گوشی‌های سرقتی یا گم شده است؛ محل دقیق دختر نوجوان را کشف کرده و او را از ازدواج اجباری با فرد دیگری نجات دهند.

کاربری جدید آیفون برای مبارزه با ازدواج اجباری

نجات این دختر با همکاری پلیس بنگلادش و کمیسیون عالی بریتانیا در این کشور اتفاق افتاده است. پلیس می‌گوید خانواده این دختر او را تهدید کردند اگر با پسر عموی‌اش ازدواج نکند؛ عواقب بدی در انتظارش است.

دادگاه والدین این دختر برگزار شده و رای نهایی در تاریخ ۱۸ ژوئن قرائت می‌شود. قاضی پرونده پیش‌بینی کرده یک حکم زندان قابل توجه در انتظار این زن و شوهر باشد.

شرکت اپل، اولین بار ویژگی «Find My iPhone» را در اوت ۲۰۱۱ معرفی کرد. ویژگی که سعی می‌کند با فناوری GPS و نقشه‌های جهانی یک گوشی آیفون را ردیابی کند.

البته؛ برای اولین بار نیست که آیفون می‌تواند به یافتن یک مجرم کمک کند. همین امسال، یک سارق در جشنواره موسیقی Coachella توانست نزدیک به ۱۰۰ گوشی تلفن همراه را سرقت کند ولی با استفاده از ویژگی «Find My iPhone» محل اختفای آن لو رفت و دستگیر شد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.