امکان خواندن محتوای آفلاین روی گوگل کروم نسخه اندروید فراهم شد

0

در کشورهایی که دارای اینترنت با سرعت پایین یا هزینه گران‌قیمت هستند و در استفاده دایمی از اینترنت موبایل محدودیت دارند؛ مشاهده و خواندن تمام محتواهای آنلاین هم وقت‌گیر و هم دردسرآور است.

تصور کنید شما در مسافرت هستید و فقط ساعت‌های خاصی به اینترنت وای‌فای دسترسی دارید یا موبایل آنتن می‌دهد تا از اینترنت دیتا استفاده کنید ولی باید روزانه ده‌ها سایت را بازدید و مطالب جدیدشان را مرور کنید.

گوگل دیروز یک ویژگی جدید برای مرورگر کروم روی اندروید عرضه کرد که می‌تواند مشکل و محدودیت بالا را رفع کند. این ویژگی جدید، روی شبکه‌های بی‌سیم وای‌فای، به طور خودکار محتوای سایت‌ها و صفحات بازدید شده را ذخیره کرده تا کاربران در آینده بتوانند به صورت آفلاین مطالعه و بازدید کنند.

در حقیقت، این ویژگی یک نوع کش کردن محتوای سایت‌ها برای بازدیدهای آفلاین است. قبلا، کاربران اندرویدی کروم می‌توانستند با اپلیکیشن‌های ثالث یا قابلیت‌های ذخیره کردن یک صفحه به طور آفلاین، امکان بازدید از یک صفحه را در آینده بدون اتصال به اینترنت فراهم کنند اما همیشه با مخاطره‌ها و چالش‌هایی روبرو بود.

مثلا، صفحه وب به‌خوبی دانلود نمی‌شد یا برخی تصاویر و فیلم‌ها حذف می‌شدند و باید دوباره به اینترنت مراجعه کرد.

چند دقیقه آنلاین شوید؛ ساعت‌ها آفلاین بخوانید

حالا گوگل کروم به این کاربران، به‌روزرسانی‌های خودکار صفحات دانلود شده را پیشنهاد می‌کند تا همیشه مطمئن باشند محتواهای مورد علاقه و پسندشان را می‌توانند آفلاین روی گوشی تلفن همراه بازدید کنند.

در حالی‌که مرورگر کروم روی اندروید سعی می‌کند براساس تنظیمات شخصی‌سازی شما، صفحات و سایت‌ها دلخواه را روزانه دانلود و ذخیره کند؛ گاهی اوقات ممکن است صفحه‌ای که می‌خواهید؛ کش نشده باشد.

غالبا، کاربرانی که روزانه تعداد کمی صفحات وب را بازدید و مرور می‌کنند؛ می‌توانند از این ویژگی مرورگر کروم نهایت سود و استفاده را ببرند و در مواقعی که محدودیت اتصال به اینترنت دارند یا تلفن همراه برای استفاده از دیتا آنتن‌دهی مناسبی ندارد؛ صفحات‌شان را بدون داشتن اینترنت بخوانند.

گوگل اعلام کرده این ویژگی فعلا برای همه کاربران اندرویدی کروم در سراسر جهان عرضه نمی‌شود و بیشتر برای استفاده کاربران کشورهایی است که محدودیت‌های اینترنتی دارند.

گوگل ۱۰۰ کشور از جمله هند، نیجریه، اندونزی و برزیل را نام برده که از این ویژگی بهره می‌برند. احتمالا به‌زودی برای کاربران کشورهای دیگری مانند اروپا و امریکا نیز در دسترس قرار می‌گیرد تا کاربرانی که محدودیت استفاده از اینترنت دیتا دارند هم بتوانند محتوای دلخواه‌شان را آفلاین بخوانند.

آخرین نسخه مرورگر گوگل کروم را می‌توانید از روی گوگل‌پلی دانلود کنید ولی توجه داشته باشید که ممکن است فعلا این ویژگی برای شما در دسترس نباشد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.