چرا اپل بهترین ویژگی iOS 12 را به طور کامل معرفی نکرد و کاربران آن را نخواهند دید؟

0

اپل در رویداد WWDC 2018 از نسخه‌های جدید سیستم‌عامل‌های خود با ویژگی‌های تازه‌ای رونمایی کرد.

توسعه‌دهنده‌گان اپل در این رویداد شاهد معرفی ویژگی‌های سیستم‌عامل موبایل iOS 12، سیستم‌عامل دسکتاپ macOS 10.14 و همین‌طور به‌روزرسانی‌های جدید tvOS و watchOS بودند.

اما به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین و مهم‌ترین ویژگی جذاب و جدید iOS 12 به طور کامل معرفی نشد و اپل اجرای آزمایشی آن را به سال ۲۰۱۹ موکول کرد.

از مدت‌ها پیش، زمزمه‌هایی درباره ویژگی ارایه فریم‌ورک جدیدی برای اجرای اپلیکیشن‌های موبایل مبتنی بر iOS روی دستگاه‌های مک بودیم. برخی رسانه‌ها امکان پورت کردن اپلیکیشن‌های موبایل روی سیستم عامل macOS را بهترین ویژگی iOS 12 نامیدند.

اما اپل در هنگام معرفی ویژگی‌های جدید این سیستم‌عامل، فقط به طور گذرا اشاره به آزمایش و توسعه فریم‌ورک جدیدش به نام UIKIt در iOS کرد. همین‌طور، از فریم‌ورک AppKit در سیستم‌عامل مک نام برد که امکان پورت کردن برنامه‌ها به یکدیگر را می‌دهد.

اپل گفت هم‌اکنون اپلیکیشن هایی نظیر نیوز، استاکس، Voice Memos و برنامه Home که همراه با سیستم‌عامل موهاوی (Mohave) عرضه شدند، همگی دارای نسخه‌های پورت شده از iOS هستند.

به خاطر کیفیت

اما اپل کاربران را مایوس کرد و گفت این دو فریم‌ورک جدید فعلا در دست توسعه هستند و نسخه‌های آزمایشی آن‌ها در سال ۲۰۱۹ برای توسعه‌دهنده‌ها در دسترس خواهد بود. بنابراین؛ کاربران نباید انتظار داشته باشند ویژگی پورت کردن اپلیکیشن‌ها در iOS 12 قابل مشاهده و استفاده باشد.

نشریه وال‌استریت ژورنال در گزارشی علت به تاخیر افتادن عرضه ویژگی پورت کردن چند پلتفرمی اپل را افزایش سطح کیفیت این قابلیت عنوان کرده است. این نشریه در گزارش خود تاکید می‌کند اپل می‌خواهد کیفیت بسیار بالایی روی این فریم‌ورک‌ ارایه بدهد و سخت‌گیری‌های شدید و کم‌سابقه‌ای دارد.

به همین دلیل؛ علی‌رغم در دسترس بودن ویژگی پورت کردن برنامه در پلتفرم‌های دیگری و امکان عرضه آن روی iOS 12؛ به خاطر کیفیت بهتر ترجیح داده این پروژه را یک سال به تاخیر بیندازد تا به سطح مطلوب‌تری برسد.

نزدیک شدن دو پلتفرم نرم‌افزاری موبایل و دسکتاپ اپل به یکدیگر؛ هم آرزوی این شرکت و بیشتر از آن؛ رویای بزرگ کاربران است.

منبع: + و +

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.