ردیت با پیشی گرفتن از فیسبوک، سومین سایت پربازدید ایالات متحده شد

0

براساس رتبه‌بندی الکسا، سیستم تجزیه و تحلیل ترافیک سایت‌های آمازون، در ایالات متحده مردم بیشتر از فیسبوک از سایت ردیت بازدید می‌کنند.

البته، همه می‌دانیم که سیستم رتبه‌بندی سایت‌ الکسا چندان دقیق نیست و نمی‌تواند به طور کامل بازدید سایت‌ها را مشخص کند ولی جالب است که سایتی مانند ردیت توانسته پربازدیدتر از فیسبوک شود.

به گفته الکسا، سایت گوگل پربازدیدترین سایت جهان به شمار می‌رود و پس از آن شبکه اجتماعی یوتیوب در رتبه دوم پربازدیدترین سایت ایالات متحده قرار دارد. سایت‌های ردیت و فیسبوک هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

ردیت یک شبکه اجتماعی و جامعه بزرگی از کاربران است که درباره اخبار روز دنیا تبادل‌نظر می‌کنند. در انجمن‌های ردیت هر خبر مهم یا شایعه‌ای منتشر و مورد توجه قرار می‌گیرد. بسیاری از مشخصات و عکس‌های محصولات لو رفته پیش از انتشار، در انجمن‌های ردیت سر درمی‌آورند.

رکوردی بی‌نظیر

به طور متوسط، کاربران ردیت هر روز نزدیک به ۱۵ دقیقه و ۱۰ ثانیه در این سایت حضور دارند که یک مدت زمان بسیار بالا نسبت به دیگر رقبا است. کاربران در گوگل تنها ۷ دقیقه و ۱۶ ثانیه به طور روزانه حضور دارند.

مدت زمان حضور در یوتیوب هم به طور متوسط ۸ دقیقه و ۳۱ ثانیه است. فیسبوک هم زمان بازدید و حضور بالایی دارد. به طور متوسط، هر کاربر ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه در این شبکه اجتماعی گردش می‌کنند.

سایت آمازون در رتبه پنجم پربازدیدترین سایت‌های ایالات متحده قرار دارد که مدت زمان حضور ۷ دقیقه و ۳۷ ثانیه برای هر کاربر را ثبت کرده است.

این رتبه‌بندی اصلا خبر خوبی برای فیسبوک نیست. دو روز پیش هم خبری منتشر کردیم که نشان می‌داد نوجوانان و جوانان در حال ترک فیسبوک و استفاده از پلتفرم‌های به‌روزتر و جذاب‌تر دیگری مانند اینستاگرام، یوتیوب، اسنپ‌چت و غیره هستند.

رسوایی کمبریج آنالیتکا در ماه‌های گذشته نیز ضربه بزرگی برای فیسبوک بود و باعث ریزش بیشتر کاربران و از بین رفتن حس اعتماد و اطمینان مردم شد.

البته، فیسبوک چندین پلتفرم در حال رشد و مدرن دارد که هر روز کاربران بیشتری جذب‌شان می‌شوند. برای مثال، محبوبیت اینستاگرام و واتساپ هر روز بیشتر از گذشته می‌شود و این موضوع می‌تواند تا حدودی خیال مارک زاکربرگ را از آینده آسوده کند.

اینکه آیا در درازمدت سایت ردیت می‌تواند بازدیدکننده‌هایش را راضی نگه دارد و این رکورد حضور ۱۵ دقیقه و ۱۰ ثانیه‌ای را ارتقا دهد؛ موضوع مهمی است که باید در آینده دنبال‌اش را بگیریم!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.