کالبدشکافی ویوو نکس Vivo Nex برای فهمیدن طرز کار دوربین سلفی جهنده این گوشی

0

شرکت تولیدکننده گوشی چینی ویوو، ایده جالب و متفاوتی برای خلاص شدن از طراحی نمایشگرهای با بریدگی notch به کار گرفته است.

ویوو نکس، آخرین اسمارت‌فون این شرکت از یک دوربین سلفی جهنده (Pop Up) استفاده می‌کند که در هنگام عکاسی از بدنه اصلی اسمارت‌فون بیرون می‌آید.

این دوربین سلفی باعث شده ویوو نکس یک طراحی بدون حاشیه داشته باشد و البته از تورفتگی صفحه‌نمایش در بالای گوشی خبری نباشد. احتمالا این رویکرد به‌زودی در گوشی‌های دیگر چینی نیز مشاهده خواهد شد.

سایت MyFixGuide که در قطعه قطعه کردن اسمارت‌فون‌ها برای به نمایش گذاشتن بخش‌های داخلی آن‌ها مشهور است؛ خیلی زود دست به کار شده و با کالبدشکافی گوشی ویوو نکس، سعی کرده بفهمد این دروبین سلفی و همین‌طور سیستم صوتی مبتنی بر نمایشگر این دستگاه چگونه کار می‌کنند.

در تصاویر زیر می‌توانید قطعات مکانیکی دوربین سلفی ویوو نکس را مشاهده کنید.

در آن بخشی که حالت فنری دارد و انگار یک پیستون کار گذاشته شده است؛ یک فنر مارپیچی نقره‌ای رنگ مشاهده می‌شود که دوربین را به سوی بیرون پرتاب می‌کند.

طراحی این قطعات خیلی خوب انجام شدند و درون یک بدنه گوشی قرار گرفتند ولی به شدت مستعد خرابی و شکست به نظر می‌رسند؛ چون این قطعات بیش از حد مکانیکی هستند.

یکی دیگر از قطعات جالب توجه در این اسمارت‌فون چینی، موتور ارتعاشی است که در حقیقت یک بخش از سیستم صوتی ویوو نکس است.

این قطعه جایگزین بلندگوهای استاندارد در گوشی‌های دیگر شده است. این موتور ارتعاشی که به طور مخفف Mi Mix نشان داده می‌شود؛ در حقیقت متعلق به شرکت شیائومی است.

به هر حال، وقتی در بازار تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند سعی می‌کنند محصولاتی مشابه هم با یک رویکرد استاندارد و بدون چالش طراحی کنند؛ خیلی سخت است که شما رویکرد دیگری در پیش بگیرید و چیزی متفاوت بسازید.

اتفاقی که برای گوشی ویوو نکس افتاده است و حالا این اسمارت‌فون را از دیگر گوشی‌های چینی و حتی رده بالای جهان متمایز می‌سازد. باید در آینده دید بهای این متمایز شدن چقدر است و آیا گوشی‌های سری ویوو نکس زود خراب می‌شوند یا خیر!

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.