آیا گوشی تغییر رنگ‌دهنده ویوو شروع یک انقلاب برای خداحافظی با گوشی‌های تک رنگ است؟

0

یکی از آرزوهای بزرگ کاربران، داشتن گوشی‌هایی با بدنه‌های رنگارنگ است.

بدنه یک گوشی هر چقدر زیبا و دلنشین باشد و در زمان خرید آن، عاشق این رنگ باشید؛ پس از مدتی رنگ ثابت بدنه پشتی شما را خسته می‌کند و سراغ کاورهای رنگی می‌روید.

تلاش‌های زیادی از سوی سازنده‌های گوشی‌های تلفن همراه در سال‌های اخیر شاهد بودیم تا تنوع بیشتری به رنگ بدنه پشتی گوشی بدهند. رنگ‌های گرادیانی یک نتیجه این تلاش‌ها است که در نور خورشید، طیف‌های مختلفی از رنگ را به نمایش می‌گذارند.

استفاده از طلای عیار ۲۴ در پنل پشتی گوشی از دیگر ابتکاراتی است که برخی سازنده‌های اسمارت‌فون برای تنوع‌بخشی به رنگ‌های گوشی رو کردند.

حالا، باز هم یک برند چینی از ایده‌ای خلاقانه‌ای و مفهومی برای گوشی‌های تلفن همراه رونمایی کرده است که احتمالا در چند سال آینده به یک جریان اصلی بازار اسمارت‌فون‌ها تبدیل می‌شود.

شرکت ویوو با انتشار ویدئویی از فناوری و ساخت پنل گوشی با توانایی تغییر رنگ پرده‌برداری کرد. آن‌طور که ویوو در این ویدئو می‌گوید؛ از فناوری الکتروکرومیسم در بدنه این گوشی مفهومی استفاده شده است. گفته می‌شود احتمالا این گوشی Vivo S7 5G است.

مهم‌تر از تغییر رنگ بدنه پشتی گوشی ویوو؛ ادعای بزرگ این شرکت برای شخصی‌سازی این رنگ‌ها است به‌طوری‌که هر فردی می‌تواند هر رنگی که دلخواه‌اش را بسازد.

فناوری الکتروکرومیسم به بدنه شیشه ولتاژی می‌دهد تا کدر یا روشن شود. شیشه‌های الکتروکروماتیک اختراع تازه‌ای نیستند و سال‌های گذشته در پنجره‌های هوشمند خودروها و ساختمان‌ها استفاده شدند ولی به‌کارگیری آن‌ها در بدنه پشتی یک گوشی جالب است.

خداحافظی با بدنه‌های گوشی تک رنگ؟

آن‌طور که مهندس شرکت ویوو در ویدئو منتشر شده توضیح می‌دهد؛ بدنه گوشی S7 از دو ورقه شیشه و دو ورقه الکترود شفاف تشکیل شده است. این الکترودها روی هم قرار گرفته و در بین آن‌ها فیلم الکتروکروماتیک نصب شده است.

رسانای یونی و فیلم مخزنی یونی نیز به این ورقه‌های شیشه‌ای و الکترودی افزوده شدند تا وقتی یک ولتاژ پایین به آن‌ها اعمال می‌شود؛ با تغییر پایداری یون‌ها، نور ساطع شده عوض شود. انعکاس و خم شدن نورها در هنگام عبور از فیلم EC می‌تواند جلوه‌های رنگی بسازد.

شاید نگران مصرف باتری در این گوشی به خاطر تغییر رنگ بدنه پشتی باشید ولی ویوو می‌گوید این فناوری بسیار کم مصرف است و باعث کاهش شارژ باتری یا داغ شدن گوشی نمی‌شود.

شرکت ویوو جزئیات بیشتری درباره این گوشی ارائه نداده است. مثلا، آیا با استفاده از ورقه‌های الکتروکروماتیک ذاتا شفاف، آیا اجزای داخلی این گوشی هم قابل مشاهده می‌شود؟ همین‌طور، زمان رونمایی و عرضه رسمی این گوشی مشخص نشده است.

در ویدئوی کوتاه زیر می‌توانید تغییر رنگ بدنه پشتی گوشی Vivo S7 5G را ببینید:

نظر شما درباره این فناوری و ایده چیست؟ بی‌صبرانه منتظر ورود گوشی‌های با بدنه‌های پشتی رنگارنگ و سفارشی‌سازی توسط خودتان هستید یا اینکه تصور می‌کنید یک فناوری تجملاتی است که نمی‌تواند در گوشی‌های میان‌رده استفاده شود؟

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.