سیستم اتوپایلوت ولوو به شما اجازه می‌دهد حین رانندگی چایی بخورید، بخوابید و فیلم تماشا کنید

0

خودران‌ها زودتر از آن‌چه که تصور می‌شد شروع به رانندگی در خیابان‌های شهر کردند.

شاید یک زمانی خرید خودروی خودران، رویایی دور و برنامه‌ای برای دهه بعدی زندگی به نظر می‌رسید ولی اکنون به نقطه‌ای رسیدیم که هر فردی می‌تواند شروع به انتخاب خودران‌اش کند.

هریک از خودروسازها چندین مدل خودران یا نیمه خودران عرضه کردند و پیش‌بینی می‌شود در ۲ الی ۳ سال آینده، رشد بازار بزرگی داشته باشند و به راحتی بتوان میان ده‌ها مدل دست به انتخاب زد.

ولوو یکی از شرکت‌های سازنده خودران‌ها است که البته تعهد و کیفیت خوبی از خودش نشان داده و وعده کرده خودروهایی قابل استفاده و قابل خرید تا سال ۲۰۲۱ در سطح ۴ عرضه کند.

سطح ۴ خودران‌ها به این معنی نیست که تمام رانندگی خودرو به طور خودران و عدم نیاز به راننده است ولی بخش عمده‌ای از رفت وآمدهای افراد می‌تواند در وضعیت بدون رانندگی و دست نزدن به فرمان خودرو طی شود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

ولوو در خودران‌هایش از سیستم اتوپایلوتی استفاده کرده که شاید شبیه به اتوپایلوت تسلا باشد ولی امن‌تر به نظر می‌رسد. مسئله اصلی در خودران‌ها؛ ایمنی و قدرت مانور سیستم‌های اتوپایلوت است.

اتوپایلوت ولوو به شما اجازه می‌دهد در حین رانندگی، به معنای واقعی بخوابید، بخورید، مطالعه کنید، فیلم تماشا کنید و به استراحت بپردازید.

ولوو اعلام کرده سیستم اتوپایلوت این شرکت فعلا در جاده‌ها و بزرگ‌راه‌ها قابل استفاده است تا امنیت خودرو و مسافرین آن بیشتر محفوظ باشد.

ابتدا نیمه خودران، بعد تمام خودران

تصمیم و رویکرد ولوو دقیقا در مقابل خودروسازهایی مانند تسلا است که اعلام می‌کنند سیستم اتوپایلوت آن‌ها می‌توانند ۹۹ درصد ماشین را در اختیار خود داشته باشد ولی همیشه یک راننده باید پشت فرمان منتظر دریافت هشدارها باشد.

تصادف‌های رخ داده با خودروهای تسلا نشان می‌دهد که غالبا مردم به این هشدارها توجه نکرده یا اینکه سیستم اتوپایلوت هنگامی از راننده انسانی درخواست کمک می‌کند که دیگر دیر شده و تصادف رخ می‌دهد که عمدتا هم منجر به مرگ راننده خودروی تسلا می‌شوند.

ولوو می‌گوید در اختیار داشتن ۷۰ درصد رانندگی بهتر از ۱۰۰ درصد است. انسان‌ها در این شرایط امن‌تر هستند و یک مرحله گذرای لذت‌بخش به سوی خودروهایی کاملا امن و مستقل خواهد بود.

ولوو می‌خواهد سیستم اتوپایلوت جدید را ابتدا در خودروی پرچم‌دار XC90 SUV خود پیاده‌سازی کند. این خودرو در سال ۲۰۲۱ وارد بازار می‌شود و پیکربندی‌های مختلفی دارد.

می‌توان امیدوار بود به‌زودی سیستم اتوپایلوت ولوو روی دیگر مدل‌های ارزان‌تر این شرکت هم نصب شود تا عموم مردم بتوانند لذت سفر با نیمه خودران‌ها را تجربه کنند.

منبع

   

پستهای اخیر

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

چگونه در اندروید و آیفون تماس‌های مزاحم را مسدود کنیم؟

براساس یافته‌های شرکت The Harris Poll (از طریق Statista)، کلاه‌برداری‌های تلفنی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۹.۷ میلیارد دلار ضرر زدند. برخی گزارش‌های دیگر هم نشان می‌دهد تا کنون نزدیک به ۲۲ میلیارد ربات تلفن مزاحم در سال ۲۰۲۱ برای کشور ایالات…

این بتن خودترمیم با برهم‌کنش گاز دی‌اکسیدکربن، در ۲۴ ساعت ترک‌های خود را پر می‌کند

در بتن می‌توان ردپای زیادی از کربن یافت. فناوری‌های زیادی به خدمت گرفته می‌شوند تا کارایی بتن را تقویت کرده و باعث دوام بیشتر آن شوند تا به طور غیرمستقیم فواید زیادی برای محیط زیست داشته باشد. یکی از این فناوری‌ها که در سال‌های اخیر مورد…

و حالا دیگر دوربین‌ساز مشهور و باسابقه -لایکا – هم گوشی موبایل اختصاصی خود را رونمایی کرده

لایکا، این شرکت آلمانی کهنه‌کار به سبب صنایع پیشرفته اپتیک و ساختن دوربین‌ها و لنزهای باکیفیت مشهور عام و خاص است. اما این شرکت سرانجام به صرافت ساخت یک گوشی موبایل هوشمند پرچم‌دار افتاده است. این گوشی موبایل Leitz Phone 1 نام دارد.…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.