تماشا کنید: اگر ویندوز ۹۵ سیستم‌عامل موبایل مایکروسافت بود!

0

ویندوز ۹۵ برای بسیاری از مردم خاطره‌انگیز است چون اولین سیستم‌عامل دسکتاپ، اولین ویندوز مایکروسافت و اولین سیستم‌عاملی است که با آن کار کردند و لذت بردند و بر آن تسلط پیدا کردند.

ویندوز ۹۵ بسیار زشت، کند و ابتدایی بود. شاید این روزها با دیدن ویندوز ۹۵، باورش سخت باشد که کار می‌کرد و می‌توانست برخی از کارهای سیستم‌عامل‌های امروزی را انجام دهد ولی یکی زا به‌یادماندنی‌ترین ویندوزهای مایکروسافت است.

حالا تصور کنید اگر ویندوز ۹۵ روی اسمارت‌فون‌های مایکروسافت نصب و اجرا می‌شد؛ چه شکلی بود و چگونه کار می‌کرد؟ رابط کاربری، آیکون‌ها، فایل‌ها و پنجره‌ها به چه شکلی در گوشی‌های موبایل ظاهر می‌شدند و کار می‌کردند؟

سیستم‌عامل ویندوزفون مایکروسافت یک شکست واقعی بود. اندروید و iOS هرگز اجازه ندادند ویندوزفون در بازار رشد کند و ضعف‌های ذاتی و اشکالات طراحی آن هم مزید بر علت شدند تا کم‌کم به فراموشی سپرده شود.

برخی از کاربرانی که هنوز با ویندوزفون ۹۵ خاطره دارند؛ به شوخی می‌گویند ای کاش ویندوز ۹۵ برای اسمارت‌فون‌های مایکروسافت سفارشی‌سازی شده بود. در این صورت، احتمالا تمام اشکالات و ضعف‌های ویندوزفون را رفع می‌کرد.

فیلمی مفهومی از اجرای ویندوز ۹۵ موبایل روی اسمارت‌فون‌های امروزی مایکروسافت در یوتیوب منتشر شده است که هم جالب و هم خاطره‌انگیز است.

دیدن Clipart، باکس‌های خاکستری رنگ و سایه‌های گسترده به عقب برگشته روی یک گوشی موبایل می‌تواند جذاب باشد و شاید اعتیاد شما به یک گوشی تلفن همراه را بیشتر کند.

در ویندوز ۹۵ موبایل شامل اپلیکیشن‌هایی مانند Windows 95 Store، پیام‌رسان‌هایی مانند واتس‌اپ، توییتر، اسکایپ و یوتیوب هستیم. می‌توانید از ورد ۹۷ استفاده کنید. شاید هم امکان دسترسی به سیری، گوگل اسیستنت و کورتانا فراهم شده باشد.

از شما دعوت می‌کنیم این فیلم ویندوز ۹۵ روی اسمارت‌فون‌های مایکروسافت را تماشا کنید و نظرتان را به ما بگویید:

 

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.