ستاره ۳.۴ میلیون فالوری یوتیوب به طور مخفی در اپل کار می‌کند

0

رسانه‌ها گزارش دادند Mark Rober، ستاره معروف یوتیوب که بیشتر به خاطر ویدیوهای علمی روزانه‌اش شناخته می‌شود؛ اکنون به طور مخفیانه در اپل مشغول توسعه واقعیت مجازی برای سیستم سرگرمی خودروی خودران این شرکت است.

روبر بیش از ۳.۴ میلیون دنبال‌کننده در یوتیوب دارد و صفحه لینکدین او می‌گوید در سال ۲۰۱۵ از ناسا و Morph Costumes خارج و به استخدام یک شرکت ناشناس درآمده است.

از آن زمان تا کنون، گزارش‌های مختلفی منتشر شده که این شرکت ناشناس، اپل است و روبر به عنوان یک طراح محصول در آن‌جا کار می‌کند.

آن چیزی که شایعات پیرامون همکاری اپل و مارک روبر را افزایش داده است؛ ثبت و ارایه دو ثبت اختراع اپل با نام و نام خانوادگی مشابه مارک روبر است. این دو ثبت‌اختراع درباره «صفحه‌نمایش‌های مجازی Immersion» و «صفحه‌نمایش‌های واقعیت افزوده» هستند.

طراحی واقعیت مجازی برای خودران اپل

این ثبت‌اختراع‌ها نشان می‌دهند چگونه مسافران خودران‌ها و خودروهای معمولی می‌توانند از واقعیت مجازی استفاده کنند. به علاوه، این ثبت‌اختراع‌ها به روش‌ها و فناوری‌هایی اشاره دارند که می‌توانند باعث خستگی و کسالت مسافران در حین رانندگی شوند.

اگرچه این ثبت‌اختراع‌ها برای استفاده در خودروهای خودران طراحی شدند ولی می‌توانند طیف وسیعی از کاربردها را داشته باشند.

اپل مدت زمان زیادی است که دارد روی فناوری‌های واقعیت مجازی و خودران‌ها کار می‌کند. برای مثال، اپل در سال ۲۰۱۵ استارتاپ Metaio را خرید که روی فناوری‌های واقعیت افزوده کار می‌کرد. این استارتاپ همکار خودروسازهایی مانند آئودی، فراری و BMW بود.

در این مدت، هر از چندگاهی یک سری اطلاعات جزیی یا تصاویری از خودران‌های مفهومی و در حال توسعه اپل منتشر می‌شود و گزارش‌هایی می‌خوانیم که اپل در حال توسعه فناوری‌های واقعیت مجازی برای سیستم سرگرمی این خودروها است.

به هر حال، نشانه‌های زیادی وجود دارد که مارک روبر، یکی از معروف‌ترین چهره‌ها در شبکه‌های مجازی و یوتیوب برای اپل کار می‌کند و محصول مشترک آن‌ها بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.