آی‌پد پروهای جدید: کوچک‌تر، زیباتر، بدون جک هدفون و با Face ID عمودی

0

اوایل این هفته، جزییات بیشتری از تبلت‌های آیپد پرو جدید اپل منتشر شد. اپل در مراسم سپتامبر خود حداقل از دو آیپد جدید رونمایی خواهد کرد و شایعات زیادی درباره حاشیه کم صفحه‌نمایش همانند آیفون X، حذف جک هدفون، استفاده از سیستم تشخیص چهره Face ID و ویژگی‌های دیگر این تبلت‌ها خواندیم.

حالا به نظر می‌رسد برخی از ابهام‌ها و سوالات پیرامون این تبلت‌ها را می‌توان پاسخ داد.

سایت Macotakara که یکی از فاش‌کنندگان اطلاعات تبلت‌های جدید اپل است؛ می‌گوید آیپد پرو جدید در دو اندازه ۱۰.۵ و ۱۲.۹ اینچ معرفی خواهد شد.

اندازه مدل ۱۰.۵ اینچ در ارتفاع ۲۴۷.۵ میلی‌متر، عرض ۱۷۸.۷ میلی‌متر و ضخامت ۶ میلی‌متر عرضه می‌شود که در مقایسه با مدل آیپد پرو فعلی به وضوح کوچک‌تر است. آیپد پرو ۱۰.۵ اینچ فعلی دارای اندازه ۲۵۰.۶ در ۱۷۴.۱ در ۶.۱ میلی‌متر است.

همین‌طور، مدل آیپد پرو ۱۲.۹ اینچ در اندازه ۲۸۰ در ۲۱۵ در ۶.۴ میلی‌متر معرفی خواهد شد. باز هم با مقایسه اندازه‌های تبلت جدید آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی با مدلی که اکنون در بازار است و اندازه‌های ۳۰۵.۷ در ۲۲۰.۶ در ۶.۹ میلی‌متر دارد، می‌توانیم امیدوار باشیم آیپد پروهای ۲۰۱۸ در اندازه و ضخامت نازک‌تر هستند.

اپل روی کاهش اندازه مدل ۱۲.۹ اینچی بیشتر تمرکز کرده است و همان اندازه صفحه‌نمایش را ولی با بدنه بسیار کوچک‌تر و نازک‌تر عرضه خواهد کرد. این اندازه‌ها نشان می‌دهند شایعات درباره طراحی جدید آیپد پروها درست بوده و باید منتظر تبلت‌هایی با حاشیه بسیار کم مانند آیفون X باشیم.

حذف جک هدفون

جزییات دیگر لو رفته درباره آیپد پروهای ۲۰۱۸ اپل، از حذف جک هدفون در این تبلت‌ها خبر می‌دهند. اپل این رویه را در آیفون ۷ آغاز کرد.

اپل به جبران حذف جک هدفون در آیفون، مبدل درگاه Lightning به جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری را به جعبه دستگاه اضافه کرد تا کاربران بتوانند به راحتی هنوز از اتصالات کابلی برای هدفون استفاده کنند ولی ظاهرا در آیپد پروهای جدید چنین درگاهی وجود ندارد و کاربران به طور کامل باید از ارتباطات بی‌سیم برای هدفون استفاده کنند.

گزارش‌های جدید نشان می‌دهند آیپد پروهای امسال اپل به سیستم Face ID مجهز خواهند شد ولی نکته مهم اینجا است که این تبلت‌ها در حالت افقی از سیستم تشخیص چهره پشتیبانی نمی‌کنند.

این نوع به‌کارگیری Face ID می‌تواند یک چالش بزرگ برای آیپد پروها باشد. چون غالب مردم به حالت افقی برای استفاده از صفحه‌کلیدهای هوشمند عادت کردند. در عوض، اپل می‌خواهد از Smart Connector در پایین بدنه پشتی آیپد پروها استفاده کند.

جزییات بیشتری درباره درگاه Smart Connector ارایه نشده است تا به طور مشخص بدانیم چه وظیفه‌ای روی تبلت‌های جدید اپل دارد.

برخی گزارش‌ها هم از اتصال Smart Keyboard فقط در حالت عمودی آیپد پرو خبر دادند.

اگرچه این اطلاعات و گزارش‌ها کاملا مورد تایید نیستند ولی سابقه سایت‌های منتشرکننده نشان می‌دهد به برخی از منابع تامین قطعات اپل نزدیک هستند و احتمالا آیپد پروهای جدید را دقیقا با همین مشخصات خواهیم دید.

منبع: + و +


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.