ایرانی‌ها با طعم و مزه نام لو رفته اندروید بعدی گوگل خیلی خوب آشنا هستند

1

گوگل چند ماه پیش، یک نسخه پیش‌نمایش از اندروید بعدی خود رونمایی کرد که با نام اندروید P شناخته می‌شود.

گوگل همیشه در نام‌گذاری نسخه‌های پیش‌نمایش اندروید از حرف اول نام کامل آن نسخه استفاده می‌کند و تا روز رونمایی نسخه رسمی؛ مشخص نیست نام کامل اندروید بعدی چه چیزی است. در سال‌های گذشته همیشه نام‌های اندروید N، اندروید O و نظایر این‌ها مطرح بوده و امسال اندروید P سر زبان‌ها افتاده است.

حدود یک ماه دیگر اندروید P به طور رسمی رونمایی می‌شود ولی شاید از حالا بدانیم که نام کامل اندروید بعدی گوگل چیست.

رسانه‌های لهستانی گزارش دادند شرکت هواوی در جریان یک مکالمه با کاربری؛ به طور تصادفی و سهوی نام کامل اندروید بعدی را فاش کرده است.

کاربر هواوی از این شرکت سوال می‌کند که گوشی P9 Lite mini به‌روزرسانی‌های پس از اندروید ۸.۰ اوریو را دریافت می‌کند یا خیر؟ هواوی هم توضیح می‌دهد و در این میان نامی از اندروید Pistachio برده می‌شود.

درخواست از گوگل برای حذف بستنی

کلمه Pistachio همان پسته در زبان فارسی است. برخلاف برخی نام‌های اندروید که نوعی شیرینی بودند و در ایران یافت نمی‌شدند یا خیلی شناخته‌ شده نبودند؛ همه ما ایرانی‌ها پسته را خوب می‌شناسیم و با طعم و مزه و مصارف‌اش آشنایی داریم.

پیش از این، در ماه فوریه هم نشریه بلومبرگ گزارش داده بود اندروید بعدی گوگل نامی مشابه «بستنی پسته‌ای» (Pistachio IceCream) خواهد داشت. نام Pistachio یا همان پسته هم کوتاه‌تر و هم برای کاربران ایرانی بهتر است ولی شانس نام Pistachio IceCream نیز بالا است.

کاربران ایرانی از گوگل خواستند در نام‌گذاری اندروید بعدی؛ بستنی را حذف کند چون پسته به اندازه کافی خوش‌مزه است.

اندروید P چندین ویژگی جذاب از جمله ابزارهای مانیتورینگ و محدودسازی میزان ساعات و مدت زمان کار با گوشی و اپلیکیشن‌ها دارد. به علاوه، شاهد تغییر برخی بخش‌های رابط کاربری و پنل‌ها هستیم.

شما دوست دارید اندروید P با کدام‌یک از نام‌های Pistachio یا Pistachio IceCream معرفی شود؟

منبع

 
1 نظر
  1. علی می گوید

    از نظر امریکایی‌ها و اروپایی‌ها فقط یک چیز خیلی خوشمزه باید شیرین باشد برای همین شانس کمی داره پسته بزارن اسمشو.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.