پیشنهاد تماشای دو سریال تازه Castle Rock و Sharp Objects

0

بعد از مدت‌ها که خبری از ورود سریال‌های جدید جاندار نبود، ناگهان به صورت همزمان پخش دو سریال بسیار جالب از شبکه‌های Hulu و HBO شروع شده است.

سریالی که از Hulu پخش می‌شود، سریال Castle Rock نام دارد و سریال HBO که مثل سریال قبل فعلا سه قسمت از آن پخش شده، Sharp Objects نام دارد.

حالا جالب است که برخی، طبق یک تحلیل کلی بن‌مایه دو سریال را بسیار شبیه هم ارزیابی کرده‌اند. یعنی در هر دو سریال هنرپیشه نقش محوری، بعد سال‌ها به شهر کوچک و عقب‌مانده‌ای که اهالی آن زمانی قضاوت‌های شتاب‌زده در مورد آنها یا اشخاص دیگر کرده‌اند، برمی‌گردند.

صلاح نیست که در شروع سریال‌ها زیاد آنها را بررسی کرد. به دو علت:

۱- لو رفتن خط داستانی که برخی روی آن خیلی حساس هستند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

۲- گاهی سریال‌هایی که نوید طرف بودن ما با یک سریال خوب را می‌دهند، در ادامه خط داستانی و روایی آشفته پیدا می‌کنند.

خوشبختانه در یک دید کلی به نظر نمی‌رسد که دیدن هیچ یک از این دو سریال پشیمانتان کند.

سریال Castle Rock

از Castle Rock شروع می‌کنیم. برای علاقه‌مند کردن شما به این سریال همان بس که این سریال به طرز هوشمندانه‌ای آمیزه‌ای است از تعدادی از شخصیت‌ها و خطوط داستانی کارها استفان کینگ.

داستان از آنجا شروع می‌شود که یک پسربچه در سال ۱۹۹۱ در شهر کوچکی گم می‌شود و همه مشغول یافتن او می‌شوند و در شرایطی که امیدی به زنده بودن در شرایط سخت زمستان نیست، کلانتر شهر او را زنده می‌یابد. بعد سریال به ۲۰۱۸ می‌رود و اینجا رئیس یک زندان با بازی تری اوکین -همان جان لاک سریال لاست- را می‌بینیم که در روزی که قرار است به خدمت‌اش پایان داده شده و بازخرید شود، خودکشی می‌کند. رئیس جدید می‌آید و چیز شگفت‌انگیزی در زندان رخ می‌دهد ….

یکی از مشکلات من برای شروع یک سریال جدید، تحمل دو سه قسمت اول سریال‌های حتی خوب است. چون طبعا باید با خودمان کلنجار برویم که شخصیت‌های متعدد و ربط آنها با هم را به خاطر بسپاریم. اما Castle Rock به طرز قابل تقدیری علیرغم داشتن شخصیت‌های زیادی این مشکل را نداشت. به هر کاراکتری زمان مناسب باری معرفی در قسمت اول داده شده بود و بی‌جهت مثل برخی از رمان‌های یا سریال‌ها، چرخ زمان بی‌جهت به عقب و جلو چرخانده نمی‌شد.

سریال Castle Rock را خیلی محکم ارزیابی کردم و نمراتی که در imdb و نزد منتقدان هم پیدا کرده، گواه همین امر است. سریال ضرب‌آهنگ متوازن و برانگیزاننده‌ای هم دارد.

سریال Sharp Objects

سریال بعدی، سریال Sharp Objects است که ایمی آدامز– هنرپیشه مشهور هالیوود- در آن نقش یک خبرنگار با گذشته آشفته و دچار الکلیسم را بازی می‌کند که به شهر کوچک دو هزار نفری زادگاه خود برمی‌گردد. در این شهر یک کودک به قتل رسیده و کودک دیگری هم مفقود شده و حالا او باید از قضیه سردربیاورد و این امر در پیوند با گذشته او قرار می‌گیرد.

این سریال هم نمره بالای ۸.۴ در imdb دارد. این سریال یک مینی‌سریال است و ۸ قسمت خواهد داشت که سه قسمت آن تا به حال پخش شده است.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.