پلیس فرودگاه میامی از پرواز مار پیتون پنهان شده در هارددیسک جلوگیری کرد

0

مقامات امنیتی بخش حمل و نقل (TSA) فرودگاه میامی از پرواز یک مسافر زن در فرودگاه بین‌المللی میامی جلوگیری کردند.

این زن می‌خواست یک مار پیتون بزرگ را به طور غیرقانونی سوار هواپیما کرده و با خود حمل کند. این مار پیتون زنده در یک دستگاه هارددیسک اکسترنال جاسازی شده بود.

ماموران امنیتی هنگام بازرسی وسایل این زن مسافر، متوجه یک بسته مشکوک در هارددیسک می‌شوند. با باز کردن درب این هارددیسک، یک جوراب زنانه بسته‌بندی شده را مشاهده و پس از باز کردن آن متوجه می‌شوند نوعی مار پیتون زنده درون آن قرار دارد.

این مار بی‌خطر بوده و محصور بودن‌اش در یک دستگاه الکترونیکی و بسته‌بندی جوراب زنانه هیچ تهدید امنیتی برای فرودگاه، پرواز و مسافران نداشته است ولی ناقض حقوق حیات وحش و قوانین پروازهای فرودگاه‌های ایالات متحده است.

TSA از پرواز این مسافر زن جلوگیری کرده و به خاطر پنهان‌سازی و حمل غیرقانونی مار جریمه شده است.

هنوز رسانه‌ها مشخص نکردند چرا این زن می‌خواسته یک مار پیتون را به طور پنهانی با خود وارد پرواز کند و آیا از قوانین منع‌کننده در این زمینه اطلاع داشته است یا خیر!

مقامات امنیتی TSA بیشتر از اینکه نگران حمل غیرقانونی مار پیتون یا انواع دیگر موجودات زنده در پروازها باشند؛ نگران سوءاستفاده از تجهیزات الکترونیکی هستند.

پنهان کردن مار در یک درایو ذخیره‌سازی و تلاش برای جابه‌جایی آن با کیف؛ اولین مورد حمل پنهانی موجودات زنده در پروازها نیست.

در سال ۲۰۱۱، یک مرد سعی کرده بود دو مار و یک لاک‌پشت را در لباس‌اش جاسازی کند و یک سال پس از آن، زنی سعی کرده بود یک مار را در کلاف‌های موی سرش پیچانده و از گیت نگهبانی پرواز عبور دهد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.