پلیس آلمان دارایی بیت‌کوینی یک مجرم را توقیف کرد، اما چه سود که مرد محکوم پسوردی به پلیس نمی‌دهد!

0

آمار جالبی در مورد بیت کوین وجود دارد که نشان می‌دهد ۲۰ درصد بیت کوین استخراج شده تا حالا که ارزشی معادل ۱۴۰ میلیارد دلار دارد، به خاطر اینکه دارنده آنها پسورد را فراموش یا گم کرده، به کلی غیرقابل دستیابی است.

چند وقت پیش در شهر کوچکی در ایالت باواریای آلمان به نام کمپتن، پلیس مردی را دستگیر کرد. اتهام او این بود که نرم‌افزار غیرقانونی در کامپیوترهای شهروندان نصب کرده بود که برایش بیت کوین استخراج می‌کردند.

او محکوم به ۲ سال زندان شده و برآورد می‌شود که ۱۷۰۰ بیت کوین داشته باشد. بازجوهای پلیس سعی کردند که او را ترغیب به دادن پسورد برای گشودن کیف پول مجازی کنند، اما چه سود که به هیچ عنوان همکاری نکرد.

وقتی تازه دوران محکومیت او شروع بود، ارزش بیت‌کوین‌هایش کسری از ارزش فعلی بود، اما حالا که ارزش بیت کوین سر به فلک کشیده و آخرین قیمت‌اش چیزی حدود ۳۷ هزار دلار به ازای هر بیت کوین است، ارزش دارایی او  بیشتر شده و حدود ۶۰ میلیون دلار است.

باید دید که آیا بعد از محکومیت می‌تواند بیت‌کوین‌هایش را داشته باشد، یا به احتمال بیشتر این بیت‌کوین‌ها هم به جمع بیت‌کوین‌های سوخته می‌پیوندند، به هر حال او راضی نشد که پلیس و مقامات قانونی بیت‌کوین را داشته باشند.

منبع verge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.