اپل برنده بزرگ رقابت برندها در جام جهانی ۲۰۱۸ بدون خرج کردن حتی یک دلار!

0

جام جهانی ۲۰۱۸ بزرگ‌ترین رویداد ورزشی سال بود. به گزارش فیفا، در جام جهانی ۲۰۱۴ بیش از ۳ میلیارد نفر در سراسر جهان بیننده بازی‌های فوتبال بودند.

معمولا برندهای بزرگ و مطرح دنیا نمی‌توانند نسبت به جام جهانی بی‌تفاوت باشند و سعی می‌کنند با اتخاذ استراتژی‌هایی به عنوان اسپانسر در این رویداد حضور داشته باشند. برخی با تبلیغات محیطی، برخی با حضور برندشان یا اسپانسری پخش بازی‌ها و … سعی می‌کنند دیده شوند.

اما استراتژی اپل در جام جهانی روسیه بسیار جالب و هوشمندانه بود. این شرکت بدون پرداخت یک دلار به فیفا یا برگزارکنندگان جام جهانی و زدن آرم و برندش روی بیلبوردهای تبلیغاتی؛ بیشترین تبلیغ هدفون‌هایش را شاهد بود.

اگر دقت کرده باشید و تصاویر بازیکنان در هنگام ورود به ورزشگاه‌ها یا بیرون رفتن از هتل‌ها و جابه‌جایی میان شهرهای محل بازی‌ها را ببینید؛ در گوش ستاره‌های دنیای فوتبال ایرفون‌های ایرپاد اپل یا هدفون‌های Beats خودنمایی می‌کنند.

فیفا قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای حضور برندها و محصولات‌شان در جام جهانی دارد. آرم برندها روی لباس‌ها، کفش‌ها و وسایل بازیکنان باید قابل مشاهده و تشخیص نباشد تا اصطلاحا تبلیغات غیرمستقیم یا تبلیغات ambush marketing صورت نگیرد.

تازه‌های سایت گلونی:
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

به همین دلیل، شاید دیده باشید که برخی بازیکنان روی لوگوی هدفون‌های خود برچسب زده باشند ولی ایرپادهای اپل و هدفون‌های Beats نیازی به لوگو ندارند و از دور قابل تشخیص هستند.

موج ایرپادهای در گوش

اپل بدون اینکه بخواهد اسپانسر جام جهانی باشد یا اینکه پولی به فیفا و بازیکنان بپردازد، هدفون‌های خود را به طور گسترده و بسیار موثری تبلیغ کرده است. هر بیننده تلویزیونی می‌تواند با دیدن نیمار، مسی، رونالدو و ده‌ها ستاره دیگر در تیم‌های مختلف، متوجه شود از ایرپاد یا هدفون Beats اپل استفاده می‌کنند و چه تبلیغی موثرتر و جذاب‌تر از این سراغ دارید؟

در ادامه می‌توانید تصاویری از بازیکنان معروف دنیا با تصاویری از ایرپادها و هدفون‌های Beats اپل مشاهده کنید.

گیرمو اوچوا، دروازه‌بان موفق تیم مکزیک در فرودگاه:

ژاوی هرناندز؛ بازیکن معروف دیگر تیم مکزیک با ایرپاد در گوش:

یولیان دراکسلر؛ بازیکن ناکام تیم آلمان:

رملو لوکاکو، مهاجم تیم ملی بلژیک با هدفون‌های Beats:

جسی لاینارد از تیم ملی انگلیس پیش از بازی نیمه نهایی:

کی واکر و دنی ولبک از تیم ملی انگلیس:

مارکوس راشفورد در تیم ملی انگلیس و هدفون‌های Beats:

تیم ملی آرژانتین در حال پیاده شدن از هواپیما و ترکیبی از ایرپادها و هدفون‌های Beats:

تیم ملی پرتغال در حال ترک روسیه و ایرپادی که در گوش برخی بازیکنان دیده می‌شود:

نیمار دست خالی در حال بازگشت به برزیل و البته با ایرپاد اپل:

ویلیام هم‌بازی نیمار ترجیح داده از هدفون‌های سنتی اپل استفاده کند:

برخی از بازیکنان تیم ملی ایران نیز از ایرپادهای اپل استفاده کردند که حتما تصاویرشان را در هنگام ورود به ورزشگاه‌ها از تلویزیون مشاهده کردید.

اپل در حالی برنده بزرگ رقابت برندها در جام جهانی است که به نظر می‌رسد تنها قوانین سخت‌گیرانه فیفا دلیل استفاده فوتبال‌لیست‌ها از ایرپادها و هدفون‌های این شرکت نباشد.

شما فکر می‌کنید چه دلایل دیگری باعث شده تا در این جام جهانی با موج ایرپادهای در گوش روبرو باشیم؟

منبع

   

پستهای اخیر

اطلاعات عمومی کاربران کلاب‌هاوس به صورت تجمیع‌شده منتشر شد: انتشار رایگان اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون…

برخی منابع از جمله سایت CyberNews که معمولا اخبار هک و رخدادهای امنیتی فضای مجازی را منتشر می‌کنند؛ از انتشار رایگان و آزاد اطلاعات عمومی کاربران در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس شامل اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون کاربر خبر داده‌اند. این اطلاعات…

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

۱۰ ترفند عیب‌یابی و رفع مشکل گجت‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم؛ بدون نیاز به دانش یا هزینه‌…

هر مشکلی بر اثر یک مسئله به وجود آمده است و کافی است منشا آن مشکل را پیدا و بعد رفع کنید. با این وجود، بسیاری از رایج‌ترین مشکلات فناوری دارای راه‌حل‌هایی آسان و سرراست هستند. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ مورد از این ترفندهای عیب‌یابی و رفع…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.