نوجوان ۱۶ ساله استرالیایی سرورهای اپل را هک و ۹۰ گیگابایت اطلاعات محرمانه را دانلود کرد

0

دو روز پیش، یک روزنامه استرالیایی از هک سرورهای خصوصی اپل توسط یک نوجوان خبر داد.

خبری که ابتدا بیشتر شایعه به نظر می‌رسید ولی کم‌‌کم رنگ واقعیت به خود گرفت و حالا اپل هم تایید می‌کند به اطلاعات ذخیره شده روی این سرورها دستبرد زده شده است.

این نوجوان ۱۶ ساله ساکن شهر ملبورن استرالیا توانسته سرورهای اپل را هک و نزدیک به ۹۰ گیگابایت اطلاعات کاربران را بازیابی کند.

این نوجوان که نام‌اش فاش نشده، طی یک سال به فایل سیستم داخلی شرکت اپل دسترسی داشته و از این طریق توانسته امنیت سرورهای این شرکت را بشکند. هنوز مشخص نشده دقیقا چه اطلاعاتی روی این سرورها بوده است.

این هکر پس از اینکه توانسته امنیت سرورهای اپل را دور بزند؛ با ابزارهای VPN سعی در دسترسی به اطلاعات کرده و به طور ناشناس آن‌ها را دانلود و از روی سرورها خارج می‌کند که با هوشیاری به موقع اپل و مسدودسازی پورت‌های مربوطه و خبر کردن FBI متوقف شده است.

هک سرورهای اپل با رویای کار در این شرکت

گفته می‌شود این هکر نوجوان به کلیدهای احرازهویت سرورهای اپل دسترسی داشته و نحوه کار آن‌ها را به طور کامل می‌داند. این فرد تلاش زیادی کرده هویت اصلی خود را فاش نکند و به طور ناشناس وارد سرورها شود ولی اپل موفق شده شماره سریال لپ‌تاپ‌های او را به دست بیاورد.

این نوجوان در پیام‌رسان واتساپ با گروه‌های هکری دیگر در ارتباط بوده و موفقیت خود را گزارش داده است.

منابع محلی استرالیایی می‌گویند این نوجوان توسط پلیس استرالیا دستگیر و ماه آینده محاکمه خواهد شد. پلیس استرالیا دو کامپیوتر، یک اسمارت‌فون و یک هارددیسک خارجی متعلق به این نوجوان را ضبط کرده و روی آن‌ها فایل‌ها و اطلاعاتی درباره شکستن امنیت سرورهای اپل در پوشه‌ای به نام «hacky hack hack» یافته است.

ظاهرا این پسر ماجراجو یکی از طرفداران متعصب شرکت اپل بوده و رویای کار در این شرکت را داشته است.

اپل به طور رسمی درباره این ماجرا اظهارنظر نکرده است ولی به نظر می‌رسد هیچ خطر یا فاش‌سازی برای اطلاعات کاربران رخ نداده است. برخی منابع خبری به اپل پیشنهاد دادند این نوجوان را استخدام کند چون بهتر از کارمندان اپل از نحوه کار سرورهای این شرکت اطلاع دارد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.