فروش گوشی‌های ناهوشمند روی به افزایش است؛ کاربران تمایل به خاموش کردن اتصال اینترنتی گوشی‌های هوشمند دارند

0

اسمارت‌فون‌ها به یک ضرورت و نیاز اساسی کاربران تبدیل شدند. طبق تحقیقات انجام شده، هر کاربر به طور متوسط در هر ۱۲ دقیقه یک بار اسمارت‌فون خود را چک می‌کند.

اسمارت‌فون‌های امروزی دروازه دسترسی کاربران به شبکه‌های اجتماعی و ده‌ها قابلیت هوشمند برای راحت‌تر کردن زندگی هستند.

اما در همین فضا، اتفاق دیگری هم در حال رخ داده است. آمار فروش گوشی‌های غیرهوشمند در حال افزایش است و هر سال کاربران بیشتری به سوی این نوع گوشی‌ها گرایش پیدا می‌کنند.

گوشی‌های گنگ فقط امکان تماس و مکالمه به همراه ارسال پیامک را فراهم کرده و هیچ‌گونه امکانات ارتباطی و اتصالی به اینترنت یا شبکه‌های بی‌سیم ندارند. شما در یک گوشی گنگ نمی‌توانید به اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، پیام‌رسان‌ها و هر چیز دیگری وصل شوید. بسیاری از اپلیکیشن‌های امروزی روی این گوشی‌های تلفن همراه نصب نمی‌شوند.

در حالی‌که فروش گوشی‌های هوشمند در سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته است؛ فروش گوشی‌های ناهوشمند با افزایش ۵ درصدی روبرو بوده که نشان از گرایش کاربران به این سبک از تلفن همراه دارد.

بازگشت به زندگی

فرار از شبکه‌های اجتماعی و اعتیاد به اسمارت‌فون‌ها یکی از بزرگ‌ترین دلایل خرید گوشی‌های گنگ است. در گفت‌وگو با برخی از کاربران خریدار گوشی‌های گنگ، اظهار می‌کنند از ۱۵۰ بار در روز چک کردن شبکه‌های اجتماعی خسته شدند و دوست داشتند گوشی تلفن همراهی داشته باشند که به هیچ جا وصل نشود.

اعلان‌ها از دیگر بخش‌های آزاردهنده اسمارت‌فون‌ها هستند. گوشی‌های ناهوشمند هیچ اعلان یا پیام‌های هشداری به کاربران نمی‌دهند و حواس آن‌ها را در خانه و محل کار منحرف نمی‌کنند.

یک دکتر روان‌شناس معتبر در کشور انگلیس اقدام به فروش گوشی هوشمند خود و خریدن یک گوشی گنگ کرده است. او اعتقاد دارد بسیاری از کاربران می‌دانند که به اسمارت‌فون و شبکه‌های اجتماعی اعتیاد دارند ولی نمی‌توانند میزان مصرف خود را کاهش دهند.

این دکتر روان شناس می‌گوید چک کردن دایمی اسمارت‌فون و باز کردن قفل آن برای مشاهده اعلان‌های جدید به یک نوع بیماری و عادت مخرب تبدیل شده است که در درازمدت می‌تواند انزوا، نگرانی، از دست دادن کنترل و خواس‌پرتی را به همراه داشته باشد.

یک تحقیق انجام شده توسط شرکت Ofcom نشان می‌دهد ۷۸ درصد از مردم انگلیس نمی‌توانند بدون اسمارت‌فون‌ها زندگی کنند. در این کشور، هر کاربر به طور متوسط ۲ ساعت و ۲۸ دقیقه در روز آنلاین است و کاربران جوان‌تر بین رده سنی ۱۸ تا ۲۴ سال، هر روز به طور میانگین ۳ ساعت و ۱۴ دقیقه آنلاین هستند.

گوشی‌های ناهوشمند راه‌حلی برای ترک اعتیاد به اسمارت‌فون و شبکه‌های اجتماعی هستند و امکان بازگشت به زندگی عادی را فراهم می‌کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.