آزمایش‌های مقاومت گلکسی نوت ۹ یک نقص تعجب‌آور را نشان می‌دهند

0

قیمت فبلت گلکسی نوت ۹ حدود ۱۰۰۰ دلار است. وقتی می‌خواهیم چنین هزینه‌ای برای خرید یک فبلت بدهمی؛ انتظاراتمان از این دستگاه افزایش خواهد یافت. مثلا دوست نداریم به راحتی شکسته شود یا خراش بردارد و با ریختن چای روی آن، از کار بیفتد.

سامسونگ همیشه سخت‌گیری‌های بالایی در ساخت اسمارت‌فون‌هایش دارد و به مشتریان خود اطمینان می‌دهد که گلکسی نوت ۹ قابل انفجار یا خرد شدن نیست. اما همه دوست داریم بدانیم مقاومت پرچم‌دار جدید این شرکت کره‌ای در برابر خراش، آتش‌سوزی، ضربه و حوادث دیگر چگونه است.

کاربر معروف توییتر، JerryRigEverything، فیلم تست‌های مقاومت گلکسی نوت ۹ را روی وب منتشر کرده است. این کاربر مقاومت گلکسی نوت ۹ را به طور دقیق مورد بررسی قرار داده و در حالی که غالب تست‌ها نتایجی مورد انتظار دارند ولی یک نقص غافل‌گیرکننده و تعجب‌آور دیده می‌شود.

تمام تلاش‌ها برای خراشیدنی صفحه‌نمایش گلکسی نوت ۹ با شکست روبرو می‌شود و فقط رد محوی روی شیشه این فبلت مشاهده می‌کنیم. خراشیدگی شیارهای دوربین و بلندگو هم بی‌نتیجه است و نمی‌توانند عملکرد آن‌ها را آسیب بزنند.

اسکنر اثر انگشت هم پس از خراشیدگی زیاد و آسیب‌های عمدی، سرعت و دقت خود را حفظ می‌کند و می‌تواند اثر انگشت کاربر را شناسایی کند. گلکسی  نوت ۹ قابل خم شدن نیست و در برابر ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

کلیدهای جداشدنی

تنها نکته منفی در این آزمایش‌ها، جدا شدن کلیدهای کنترل حجم صدا، پاور و بیکسبی در اثر ضربه یا خوردن جسمی زیر آن‌ها است. کافی است نوک این کلیدها به جایی گیر کند تا سریعا کنده شوند.

برای اولین بار در تاریخ سامسونگ است که چنین نقصی مشاهده می‌شود. در حالی‌که چندان نگران‌کننده نیست و نمی‌تواند از ارزش و مقاومت گلکسی نوت ۹ بکاهد ولی باید کاربران مواظب باشند نوک این کلیدها به شی محکمی گیر نکند یا در جیب و کیف‌شان اتفاقی نیفتند.

البته، این کلیدها دوباره به راحتی جا زده شده و عملکرد صحیحی از خود نشان می‌دهند ولی باز هم می‌تواند طراحی سامسونگ را زیر سوال ببرد.

از دیگر نکات قابل توجه در تست‌های مقاومت گلکسی نوت ۹، خمیدگی و شکسته شدن قلم S Pen این فبلت به خاطر جنس پلاستیکی آن است.

در مجموع گلکسی نوت ۹ یک فبلت بسیار با دوام و مقاوم در برابر خراشیدگی، خمیدگی، ضربه، آتش‌سوزی و موارد مشابه است؛ فقط باید در هنگام کار با کلیدها مراقبت بیشتری داشته باشید.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.