دست‌نوشته‌های بازی‌های کامپیوتری یک نوستالژی ناب هستند

0

در دهه‌های گذشته، بسیاری از گیمرها یک دفتر و خودکار کنار دست‌شان قرار می‌دادند تا برخی نکات مهم بازی، کلیدهای میانبر، روش‌های انجام بازی و حتی استراتژی‌ها و روش‌های هک بازی را یادداشت کنند.

در آن زمان، اینترنت مانند امروز توسعه نیافته بود و نمی‌شد هر چیزی درباره یک بازی کامپیوتری را به یک جست‌وجوی ساده پیدا و استفاده کرد.

این روزها، هیچ گیمری چنین کاری نمی‌کند چون از صفر تا صد یک بازی را می‌توان در اینترنت یافت یا دانلود و در فایل‌های راهنمای بازی مطالعه کرد. به همین دلیل، دست نوشته‌های بازی‌ها در گذشته تبدیل به یک نوستالژی ناب و ارزش‌مند شده‌اند.

یک کاربر توییتر اقدام به انتشار دست نوشته‌های پدرش از روزهای نخستین رواج بازی‌های کامپیوتری کرده است. این طراح گرافیک در رشته توییت‌هایی، دست نوشته‌های پدرش برای بازی‌های Silent Hill 2 و Kingdom Hearts و البته Final Fantasy X-2 را منتشر کرده است:

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

نمی‌دانیم آیا هنوز هستند افرادی که در هنگام بازی، یادداشت‌برداری می‌کنند یا اینکه این یادداشت‌ها را نگه‌داری کردند. این دست نوشته‌ها می‌توانند یک برهه بزرگ و تاریخی از صنعت گیم را نشان بدهند و یک یادآوری خاطره‌انگیز باشند.

تجربه یک کشف بزرگ

به همین مناسبت، یکی از نویسندگان سایت thenextweb هم چندین برگه یادداشت‌های مادرش در بازی Nancy Drew: Secret of the Scarlet Hand را منتشر کرده است.

افرادی که Nancy Drew را بازی کرده باشند؛ می‌دانند در گذشته این یادداشت‌ها ضروری بودند.

این یادداشت‌ها بسیار کامل و دقیق نوشته شده‌اند؛ انگار یک کشف و تحقیق بزرگ علمی در جهان صورت گرفته است. واقعیت هم چیزی کمتری از این نیست. برخی بازی‌ها در گذشته، لذت و تجربه یک کشف بزرگ را داشتند و کاربران با این حس و حال ساعت‌ها پای سیستم‌ها می‌نشستند.

این روزها اگر استراتژی و روش حل بازی را پیدا نکنیم؛ سریعا به اینترنت مراجعه کرده و کلیدهای میانبر و مخفی را دانلود و بازی را یک مرحله جلو می‌بریم ولی در گذشته شاید ساعت‌ها، روزها و ماه‌ها یک کاربر در یک مرحله و چالش بازی گرفتار می‌شد و نیاز داشت ساعت‌ها محاسبه کند و تمرکز بیشتری به خرج بدهد.

چقدر خوب است این روزها هم دوباره برخی چیزها را روی کاغذ یادداشت کنیم و به دفتری بیشتر از ذهن‌مان برای بازی کردن نیاز داشته باشیم.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.