شیائومی همه را سر کار گذاشت: گوشی می ۸ اکسپلورر ادیشن قطعات واقعی را نشان نمی‌دهد

0

چندی پیش شرکت شیائومی از گوشی می ۸ اکسپلورر رونمایی کرد.

مدل ادیشن این گوشی از یک ویژگی جالب برخوردار بود. بدنه پشتی آن شفاف است و می‌توانید قطعات داخل گوشی تلفن همراه را مشاهده کنید.

اتفاقا آن چیزی که در می ۸ اکسپلورر ادیشن نمایش داده شده، بسیار زیبا و چشم‌نواز بود. همین موضوع برخی تردیدها و زمزمه‌ها را درباره واقعی بودن این قطعات به راه انداخت و برخی از کارشناسان مدعی شدند این قطعات تزئینی هستند.

مدیران شیائومی اصرار داشتند که این قطعات واقعی بوده و هیچ‌گونه فریبی در کار نیست. چون برخی سایت‌ها شایعه برچسب بودن این قطعات را مطرح کردند.

حالا با گذشت چند ماه از رونمایی این گوشی و ورود آن به بازار؛ برخی سایت‌ها اقدام به انتشار عکس بورد اصلی گوشی می ۸ اکسپلورر ادیشن کردند.

با یک نگاه ساده به این بورد، می‌توان فهمید با آن قطعاتی که در بدنه شفاف گوشی شیائومی مشاهده می‌کنیم؛ متفاوت است. بورد اصلی گوشی شیائومی بسیار زشت‌تر است و اصلا قابلیت نمایش برای عموم را ندارد.

به‌علاوه، با دقت در قطعاتی که شیائومی به نمایش گذاشته شده بود؛ می‌توان فهمید پردازنده به هیچ قطعه واقعی دیگری وصل نیست و احتمال غیرواقعی بودن آن بیشتر است.

قطعاتی ساختگی و تزئینی

یک سناریوی نزدیک به واقعیت این است که شیائومی قطعات فیزیکی سفارشی‌سازی شده و تزئینی در گوشی می ۸ اکسپلورر ادیشن تعبیه کرده است که از بدنه شفاف این گوشی مشخص هستند ولی هیچ کاربردی ندارند و فقط برای گمراه کردن کاربران استفاده شدند.

رسانه‌هایی که این گوشی را به طور کامل کالبدشکافی کردند؛ اعتقاد دارند قطعات واقعی در زیر و پشت این قطعات نمایشی قرار دارند.

اصرار مدیران شیائومی بر واقعی بودن این قطعات درست است ولی نکته‌اش اینجا است که این قطعات به هیچ‌جایی وصل نیستند و کاربردی در این گوشی ندارند.

حالا چرا شیائومی اصرار داشته یک گوشی با بدنه شفاف بسازد و بعد از قطعاتی نمایشی استفاده کند؛ بر هیچ‌کس معلوم نیست. آیا راه‌های دیگری برای متمایز کردن نسخه ادیشن این گوشی وجود نداشته است؟

البته، شاید فروش بسیار بالا و غیرمنتظره می ۸ اکسپلورر یک جواب سوالات بالا باشد. این گوشی از نمایشگری ۶.۲۱ اینچ با پنل امولد و دقت تصویر ۲۲۴۸ در ۱۰۸۰ پیکسل، از تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ و ۸ گیگابایت رم سود می‌برد و فعلا در چین عرضه می‌شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.