دوربین سلفی آیفون XS به طور ناخواسته پوست کاربران را صاف و غیرواقعی می‌کند

0

بررسی‌ها نشان می‌دهد دوربین آیفون ۱۰ اس یک ارتقای قابل توجه در مقایسه با دوربین آیفون ۱۰ دارد.

اما برخی از کاربران و بررسی‌های رسانه‌ها نشان می‌دهد این دوربین سلفی آیفون ۱۰ اس یک ویژگی و ارتقای ناخواسته هم دارد که البته هیچ روش و گزینه‌ای برای غیرفعال کردن آن در دسترس نیست.

کاربران گزارش دادند دوربین سلفی این آیفون به طور ناخواسته یک روتوش سنگین و غیرواقعی روی پوست صورت و چهره اعمال می‌کند تا سفیدتر و صاف‌تر نشان بدهد.

کاربرانی که از نزدیک یک عکس بسته چهره گرفته‌اند؛ متوجه شدند که دوربین سلفی به طور اغراق‌آمیزی روی پوست صورت‌شان تمرکز دارد و آن را بسیار زیبا و تمیز نشان می‌دهد به‌طوری‌که کل عکس تحت تاثیر این روتوش قرار می‌گیرد و این‌طور وانمود می‌شود که عکس با دست ویرایش شده است.

خبر بد این است که دوربین سلفی آیفون ۱۰ اس هیچ گزینه‌ای برای غیرفعال کردن این قابلیت ندارد یا از کاربر برای اعمال این ویزگی هیچ اجازه‌ای نمی‌گیرد. این وضعیت تا حدودی غیرمنطقی است و باعث آزار کاربران شده است.

فیلتر ناخواسته روی پوست صورت

بسیاری از کاربران این ویژگی را با فیلتر دوربین اسنپ‌چت مقایسه کردند یا اینکه به شوخی می‌گویند دوربین گوشی ۱۰ اس یک ابزار قلم‌موی فتوشاپ دارد.

مشکل عمده کاربران با این ویژگی دوربین سلفی آیفون XS این است که این سفیدی و صافی پوست صورت بسیار غیر طبیعی و مصنوعی است. کاملا مشخص است عکس چهره کاربر نیست و در نتیجه استفاده از آن در شبکه‌های اجتماعی یا ارسال آن برای دوستان و آشنایان می‌تواند با سوءتفاهم‌هایی همراه شود.

در نتیجه، برخی از کاربران آنلاین گزارش دادند نمی‌توانند از دوربین سلفی این مدل آیفون برای عکس‌های نزدیک از چهره استفاده کنند. آن‌ها تصریح می‌کنند اگرچه طراحی و همه امکانات آیفون ۱۰ اس رضایت‌بخش است ولی دوربین آن آزاردهنده است.

شرکت اپل هنوز به طور رسمی به این موضوع واکنش نشان نداده است ولی برخی رسانه‌ها گزارش دادند که این شرکت پروسه اصلاح آن را آغاز کرده و دارد روی آن کار می‌کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.