این کلید مچ‌بند قیمتی بالاتر از یک خودروی واقعی دارد

1

قیمت پایه کلید Senturion Key S177 حدود ۱۵۸۵۰ پوند (۲۱۰۰۰ دلار) است که از برخی خودروها گران‌تر است.

اما مشتریان این کلید می‌توانند سنگ‌ها و جواهراتی را برای افزودن به آن سفارش بدهند و پیکربندی‌های جدیدی انتخاب کنند که قیمت آن به ۱۰۰ هزار پوند (۱۳۰ هزار دلار) برسد. حالا قیمت این کلید از غالب خودروهای بازار بیشتر است.

جای تعجب نیست چون سازنده این کلید؛ مچ‌بندهای غالب فوتبالیست‌های مشهور، بازیگران سینما و میلیاردرهای جهان را با جواهراتی گران‌قیمت می‌سازد.

خوب اصلا کلید S177 چیست و به چه کاری می‌آید که این‌قدر گران است؟ این کلید که می‌تواند پوشیدنی و شبیه به مچ‌بند استفاده شود؛ به عنوان کلید یدکی خودروهای گران قیمت عمل کرده و با استفاده از فناوری RFID به خودرو متصل می‌شود تا از راه دور قفل خودرو را باز کند.

فقط ۱۱۷ عدد از این کلیدها ساخته خواهد شد و همان‌طور که گفتیم خریداران می‌توانند طرح‌ها و پیکربندی‌های مختلفی را با جواهرات، فلزات و نگین‌های خاص سفارش دهند.

خریداران باید کلید یدکی ساده خودروی خود را به شرکت Senturion بدهند تا از بورد آن برای کلید S177 کپی‌برداری شود. بنابراین؛ صاحبان خودروها دیگر کلید یدکی نخواهند داشت و در عوض می‌توانند یک کلید مچ‌بند گران‌قیمت به دست گذاشته و با آن خودروی‌شان را باز و بسته کنند.

کلید مچ‌بند با آنتن، باتری و فلزات رسانا

ظاهر این کلید هم شبیه به یک خودروی پیشرفته مسابقه و رالی است ولی فلزات استفاده شده در آن می‌توانند نقش گیرندگی و سیگنال‌دهی RFID را ایفا کنند. در بندهای این کلید هم آنتن‌های همه‌جهتی (omni-directional) عمل کنند.

بسیاری از کلیدهای معمولی فاقد فناوری RFID هستند چون از جنس پلاستیک بوده یا در آن‌ها فلزاتی استفاده شده است که مانع از ارسال سیگنال‌ها می‌شوند.

باتری این کلید نیز در بندها تعبیه شده است و عمری شش ساله خواهد داشت. صاحبان کلیدهای S177 می‌توانند از چند متری خودرو به سیستم امنیتی و قفل‌ها متصل شوند.

ساخت هر کلید مدت زمانی دو یا سه هفته طول می‌برد و در جنوب کشور انگلستان طراحی و ساخته شده و بعد جلا داده می‌شود.

افرادی که نمونه این کلید را آزمایش کردند؛ از کارایی و راحتی کار با آن گزارش دادند و اینکه ابعاد بزرگ آن اصلا دردسرساز نیست و پس از مدتی فراموش خواهید کرد چنین چیزی به دست‌تان بسته شده است.

می‌تواند هنوز در ساخت این کلید مچ‌بند خلاقیت به کار گرفت. مثلا یک ساعت هوشمند نیز به Senturion Key S177 اضافه شود.

قیمت نهایی این کلید فقط زمانی مشخص می‌شود که پیکربندی دلخواه را با فلزات و سنگ‌های گران‌قیمت انتخاب کرده باشید.

منبع

   
1 نظر
  1. علیرضا می گوید

    ۱۷۷ درست است، نه ۱۱۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.