سیستم‌عامل iOS 12.1 که از امروز در دسترس است، چه ویژگی‌های جدیدی دارد؟

0

اپل نسخه جدیدی از سیستم‌عامل iOS را به طور عمومی در ۳۰ اکتبر (دیروز) منتشر کرد.

در حالی‌که iOS 12 به تازگی منتشر شده است؛ شاهد عرضه iOS 12.1 از سوی اپل هستیم. به گفته اپل، نسخه جدید سیستم‌عامل iOS شامل چندین ویژگی و ابزار جدید است که برای سازگاری بیشتر با آیفون‌های ۲۰۱۸ و آیپد پروهای جدید این شرکت عرضه شده است.

در ادامه نگاهی به مهم‌ترین ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی iOS 12.1 خواهیم داشت:

Group FaceTime

این ویژگی اولین بار در کنفرانس WWDC ماه ژوئن اپل معرفی شد.

ویژگی Group Facetime به شما اجازه می‌دهد تا ۳۲ نفر به طور همزمان در FaceTime حضور داشته و با یکدیگر ارتباط داشته و چت ویدیویی کنند.

این تعداد کاربر همزمان در یک چت ویدیویی زیاد است و دیوانه‌کننده‌تر اینکه تمام این ۳۲ نفر می‌توانند از انیموجی‌ها و مموجی‌ها استفاده کنند.

تصور کنید در یک محیط زنده انواع شکلک‌های سگ، گربه، دایناسور و غیره در حال صحبت با هم باشند!

بهبود دوربین

اپل هنگامی که آیفون‌های ۱۰ اس، ۱۰ اس مکس و ۱۰ اس آر را معرفی کرد؛ بحث‌های زیادی درباره کیفیت نرم‌افزاری دوربین‌های آن‌ها به راه افتاد. به‌خصوص کاربران توجه زیادی به ویژگی کنترل عمق تصاویر به طور بی‌درنگ داشتند.

اما این ویژگی در دسترس نبود تا اینکه با عرضه iOS 12.1 می‌توان ازش در دوربین آیفون‌های جدید استفاده کرد. با این ویژگی، عکس‌های پرتره بهتری ثبت می‌شود و دوربین با کیفیت‌تری را شاهد هستیم.

به علاوه، سیستم‌عامل iOS 12.1 باگ «beautygate» را نیز رفع می‌کند. این باگ در دوربین آیفون‌های ۱۰ اس و ۱۰ اس آر، عکس‌های سلفی را به طور خودکار روتوش و لکه‌گیری می‌کرد که باعث می‌شد عکس‌های سلفی واقعی به نظر نرسند.

اکنون، اپل خیلی زود متوجه این باگ شده و آن را رفع کرده است.

پشتیبانی از دو سیم‌کارت

آیفون‌های ۱۰ اس، ۱۰ اس مکس و ۱۰ اس آر برای اولین بار در تاریخ گوشی‌های اپل از دو سیم‌کارت پشتیبانی می‌کنند.

این ویژگی در زمان رونمایی از این گوشی‌ها بیان شد ولی باز هم روی iOS 12 در دسترس نبود تا اینکه نسخه iOS 12.1 آن را پشتیبانی و قابل استفاده می‌کند.

از امروز، کاربران این آیفون‌ها می‌توانند برای اولین بار تجربه کار با سیم‌کارت روی یک آیفون را داشته باشند.

ایموجی‌های جدید

همانند رسم همیشه‌گی اپل، نسخه جدید iOS با چندین ایموجی جدید هم همراه است.

iOS 12.1 شامل بیش از ۷۰ ایموجی جدید است به‌طوری‌که در ابتدا باورنکردنی به نظر می‌رسد. اگر به این نسخه از iOS به‌روزرسانی کنید؛ این شانس را خواهید داشت که از ایموجی‌های جذاب‌تر، متنوع‌تر و بهتری استفاده کنید.

سیستم‌عامل موبایل iOS 12.1 از امروز به طور رسمی برای تمام کاربران منتشر شده و از مسیر Settings > General > Software Update در دسترس و قابل دانلود و نصب است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.