نگاهی به سرفیس هدفون مایکروسافت: بی‌سیم، ضد نویز و سازگاری کامل با کورتانا

0

در بازار هدفون‌ها و ایرفون‌ها نوبت به شرکت مایکروسافت رسید.

این شرکت در مراسم سخت‌افزاری دیشب خود در کنار معرفی سرفیس پرو ۶ و سرفیس استودیو، هدفون‌های سرفیس خود را هم معرفی کرد تا یک غافل‌گیری درست و حسابی برای علاقه‌مندان خود داشته باشد.

Surface Headphone از نوع هدفون‌هایی است که روی گوش قرار می‌گیرند و اصطلاحا Over-ear نامیده می‌شوند. در بازاری که غالب شرکت‌ها به سوی طراحی ایرفون‌هایی کوچک حرکت کردند؛ هدفون‌های سرفیس مایکروسافت جهت عکس آب شنا می‌کنند.

به‌خصوص وقتی که بدانیم قیمت این هدفون‌های بی‌سیم نزدیک به ۳۵۰ دلار است و در رده گران‌ترین هدفون‌های دنیا قرار دارند. اما مایکروسافت چه ویژگی‌های جدید و جالبی در این هدفون‌ها به کاربر هدیه می‌دهد که انتظار هزینه‌ای تا این اندازه دارد؟

این هدفون‌ها به طور کامل با دستیار صوتی کورتانای مایکروسافت و همین‌طور ویندوز ۱۰ سازگار هستند. هر دستگاهی که مبتنی بر ویندوز ۱۰ باشد و از نرم‌افزار Swift Pair استفاده کند؛ می‌تواند به طور کامل با سرفیس هدفون‌ها هماهنگ‌سازی شود.

نویز محیط را کنترل کنید

بزرگ‌ترین ویژگی هدفون‌های مایکروسافت؛ یک کلید دایره‌ای چرخان بزرگ برای این هدفون‌ها تعبیه کرده است تا کاربر بتواند به طور کامل نویز محیط را مدیریت و کنترل کند. این کلید ۱۳ درجه قابل کنترل دارد و کاربر می‌تواند برحسب نیاز یکی از این درجه‌ها را انتخاب کند تا نویز محیط کاهش یافته یا به طور کامل قطع شود.

مایکروسافت می‌گوید در این هدفون‌ها چندین سنسور پیشرفته استفاده کرده است که می‌توانند نسبت به حرکات کاربران واکنش نشان بدهند.

مثلا، اگر در حین گوش دادن به موسیقی این هدفون را از روی گوشی بردارید؛ پخش موسیقی متوقف می‌شود. اگر در حین مکالمه با گوشی این هدفون‌ها را از روی گوش‌ها بردارید؛ تماس به حالت بی‌صدا می‌رود.

همین‌طور، دوباره قرار دادن هدفون‌ها روی گوش باعث می‌شود موسیقی دوباره شروع به پخش کند.

روی این هدفون‌ها میکروفون‌هایی با کیفیت کار گذاشته شده است تا کاربران بتوانند کورتانا را صدا زده و دستوراتی را به او بدهند. کیفیت صدای این هدفون‌ها بسیار بالا و حساس است.

یک صفحه کنترلی لمسی هم روی این هدفون‌ها قرار دارد تا کاربران بتوانند تماس و موزیک را سریعا قطع و کنترل کنند. یک درگاه USB Type C روی این هدفون‌ها می‌بینیم که به گفته مایکروسافت می‌تواند در کمتر از ۲ ساعت هدفون‌ها را شارژ کند.

باتری هدفون‌های جدید مایکروسافت به شما ۱۵ ساعت شارژ می‌دهد؛ آن‌ هم در استفاده از کورتانا و ویژگی کنترل نویز محیط. اگر از جک هدفون ۳.۵ میلی‌متری استفاده کنید؛ تا ۵۰ ساعت شارژ باتری خواهید داشت.

مایکروسافت این هدفون‌ها را به‌زودی روانه بازار خواهد کرد و همان‌طور که گفتیم قیمتی ۳۵۰ دلاری دارند. این هدفون‌ها علاوه بر سازگاری با ویندوز ۱۰ و کورتانا، با سیستم‌عامل‌های موبایل اندروید و iOS هم هماهنگ می‌شوند.

حالا نظرتان درباره سرفیس هدفون‌ها چیست؟ ویژگی کنترل نویز این هدفون‌ها ارزش هزینه کردن ۳۵۰ دلار را دارد؟

منبع: + و +

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.