این پهپاد خودمختار سپری‌کننده می‌تواند رویای نقاش‌های دیوار در قرن ۲۱ باشد

0

گاهی اوقات نقاش‌های ساختمان و برچسب‌زن‌ها (tagger) کار سخت و خطرناکی دارند. باید بالای یک ساختمان و بیلبورد بروند و با اسپری چیزی طراحی کنند یا جملاتی را بنویسند. همیشه خطراتی در کمین آن‌ها است و سلامتی‌شان در معرض تهدید است.

اما شاید پهپاد سپری‌کننده و طراحی ساخته شده توسط شرکت‌های ETH Zurich و Disney Research بتواند برخی خطرهای پیرامون این افراد را کاهش دهد. چون به راحتی می‌تواند به طور خودکار و مستقل از انسان روی دیوار و جاهای بلند نقاشی کند و اشکالی ترسیم یا عبارت‌هایی را بنویسد. به این پهپادها اصطلاحا PaintCopter گفته می‌شود.

کاربردهای بسیار متنوع و مفیدی می‌توان برای این پهپاد در نظر گرفت. تصور کنید یک شرکت دیگر نیازی به بستن داربست و فرستادن نقاش‌ها به بالای آن برای رنگ کردن یک بخش از دیوار ساختمان ندارند.

همین‌طور، شرکت‌های تبلیغاتی می‌توانند بلندترین قسمت‌های ساختمان‌ها و برچ‌ها را انتخاب و در کمتر از چند دقیقه یک تبلیغ روی آن‌ها حک کنند.

برخلاف انتظار، در زمینه پهپادهای PaintCopter تحقیقات و مطالعات زیادی صورت نگرفته است و چالش‌های متعددی مطرح است که باید حل شوند. دامنه برنامه کاربردی این پهپادها بسیار وسیع و پیچیده است.

پهپاد ساخته شده به دنبال ایجاد یک اصول اولیه چنین سیستم‌هایی است ولی پتانسیل توسعه آن برای دیگران وجود دارد.

یک نمونه اولیه برای تحقق رویایی بزرگ

پهپاد مورد استفاده این محققان DJI Matrice 100 است که در یک طرف آن تفنگ اسپری‌کننده و در بخش دیگرش دستگاه و سیستم ارزیابی نصب شده است. سیستم اسپری‌کننده فقط یک نازل نیست بلکه می‌تواند چیزی را نقاشی و رنگ‌آمیزی کند.

سیستم اسپری‌کننده می‌تواند در جهت‌های مختلف حرکت کند یا بالا و پایین برود. تمام سیستم‌های الکترونیکی، کامپیوتر مرکزی و قطعات دیگر پهپاد طوری سفارشی‌سازی شده‌اند که برای حرکات فیزیکی و تعادلی پهپاد مشکلی ایجاد نکنند.

این پهپاد PaintCopter با یک کابل به مخزن رنگ‌ها متصل است و ازشان تغذیه می‌کند. از هر طرح و نقاشی باید یک مدل سه بعدی تهیه شود تا پهپاد بتواند آن را تجزیه و تحلیل و مکانیزم نقاشی را تولید کند.

طراحی نقاشی توسط پهپاد کمی طولانی است و تا به اتمام نرسد؛ شما مطمئن نخواهید بود که همان چیزی است که نیاز دارید.

پهپاد PaintCopter ساخته شده توسط ETH Zurich و Disney Research بیشتر مصارف تحقیقاتی دارد و برای ارایه به بازار نیست. این یک نمونه اولیه از پهپادهای PaintCopter است که می‌تواند نویدبخش ساخت چنین سیستم‌هایی در آینده نزدیک‌تر را با قدرت و مشخصات بهتر بدهد.

مطمئنا بسیاری از مشاغل آرزو می‌کنند هرچه زودتر یک چنین پهپادی داشته باشند تا بتوانند آزادانه تبلیغات و طرح‌های خود را روی در و دیوار حک کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.