این افزونه ژاپنی محیط توییتر را شبیه به نرم‌افزار Slack می‌کند تا وانمود به کار کردن کنید

1

برخی تجربه‌ها جهانی هستند و به یک کشور و منطقه خاص تعلق ندارند.

یکی از این تجربه‌ها، تنبلی و سر زدن به توییتر در محیط‌های کار است. همه ما کم و بیش این تجربه را داریم. می‌خواهیم صفحه توییتر دایم پیش رویمان باشد و مرتب توییت‌های جدید را ببینیم و دنبال کنیم ولی چشم‌هایی هست که اجازه نمی‌دهند.

هر فردی برای این مشکل راه‌حل‌های ابتکاری دارد. جوان ۲۳ ساله ژاپنی هم برای بازدید توییت‌هایش در محل کار راه‌حل خلاقانه‌ای یافته است: افزونه کرومی که می‌تواند رابط کاربری توییتر را شبیه به نرم‌افزار Slack کند. (اسلک یه نرم‌افزار برای ممکن کردن ارتباط آسان اعضای یک شرکت یا زیرمجموعه‌های یک شرکت برای مدیریت پروژه‌های کاری است.)

اولین بار فردی به نام Kiyo Yamauchi در حساب کاربری توییتر خود از این پروژه رونمایی کرد. Chanchii همان جوانی است که افزونه کروم شبیه‌سازی محیط توییتر را طراحی کرده است.

این جوان ژاپنی در شرکت تولید ژاپنی Kayac کار می‌کند و مسئولیت «طراح وب، تغییر اپلیکیشن و محصولات« را برعهده دارد.

طراحی و ساخت این افزونه حدود یک ساعت و نیم طول کشیده و با نصب آن روی مرورگر کروم سایت توییتر را شبیه به محیط کار نرم‌افزار Slack می‌سازد تا هم شما به راحتی توانید توییت‌های خود را دنبال کنید و هم افراد دیگر تصور کنند در حال کار کردن هستید.

وقتی از Chanchii درباره علت طراحی این افزونه سوال می‌شود؛ او به شوخی می‌گوید شاید در سراسر جهان افراد تنبل زیادی وجود داشته باشد.

او مدت‌ها به یک پلتفرم سنتی کاری برای نمایش شبکه‌های اجتماعی فکر کرده و ابتدا سراغ MSOutlookit می‌رود که نرم‌افزاری شبیه به مایکروسافت اوت‌لوک است. اما بعد سراغ نرم‌افزار Slack می‌رود که کاربردی‌تر است.

قرار است به‌زودی یک نسخه انگلیسی از این افزونه انتشار عمومی پیدا کند. فعلا این افزونه برای زبان ژاپنی طراحی شده است و در دسترس عموم نیست.

منبع


   
1 نظر
  1. عرفان می گوید

    از ژاپنی ها بعید بود ساخت همچین افزونه ای!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.