گوگل با به‌روزرسانی اندروید، قابلیت Fast Pair برای همگام‌سازی سریع و خودکار هدفون بلوتوث با چندین دستگاه را فراهم کرد

0

گوگل سال گذشته قابلیت Fast Pair را برای همگام‌سازی هدفون و ایرفون‌های بلوتوث با چندین دستگاه متصل به یک حساب کاربری معرفی کرد.

اکنون، این ویژگی با یک به‌روزرسانی اندروید در دسترس کاربران قرار گرفته است و سال آینده برای دستگاه‌های کروم‌بوک نیز قابل استفاده می‌شود.

وقتی شما هدفون بی‌سیم را به یک دستگاه مانند اسمارت‌فون متصل می‌کنید؛ چندین دستگاه دیگری که به حساب کاربری شما در گوگل متصل هستند؛ به طور خودکار با این هدفون همگام‌سازی می‌شوند. البته، خود هدفون‌ها باید با این قابلیت سازگاری داشته باشند.

به نظر می‌رسد این ویژگی مشابه ایرپادهای اپل عمل می‌کند که شما بدون نیاز به همگام‌سازی چندین باره ایرپادها، می‌توانید بین دستگاه‌های مختلف اپل سوییچ کنید. البته، باید سیستم‌هایی که از واچ‌او‌اس، iOS و مک استفاده می‌کنند؛ به یک حساب کاربری آی‌کلاود متصل باشند.

باز هم مانند ایرپادها، دستگاه‌های بلوتوثی می‌توانند با کروم‌بوک‌ها یا دستگاه‌های اندرویدی به طور ساده و با قرار دادن در نزدیکی‌شان همگام‌سازی و جفت شوند.

دستگاه‌های اندرویدی و هدفون‌های سازگار

گوگل به سرعت در حال افزودن محصولات شرکت‌های مختلف سازنده هدفون و ایرفون بلوتوث به این ویژگی است. در حال حاضر، هدفون‌های برندهای Anker و Jaybird و Bose از ویژگی Fast Pair پشتیبانی می‌کنند و محصولات جدیدشان تا ماه‌های آینده وارد بازار می‌شوند.

این ویژگی برای کاربرانی که دستگاه‌های فاقد جک هدفون دارند یا چندین دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنند؛ یک خبر خوش و بزرگ خواهد بود.

طبق اعلامیه گوگل، این به‌روزرسانی اندروید و افزوده شدن قابلیت Fast Pair در دستگاه‌های مجهز به اندروید ۶ و بالاتر انجام می‌شود. دستگاه‌های کروم‌بوک از سال آینده می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند.

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.