برنامه Your Phone مایکروسافت اجازه اجرای چندین اپلیکیشن اندرویدی روی ویندوز ۱۰ را فراهم کرد

فقط گوشی‌های سامسونگ مجهز به اندروید ۱۱ از این قابلیت برخوردار هستند

0

برنامه Your Phone مایکروسافت در گذشته قابلیت اجرای یک اپلیکیشن روی ویندوز ۱۰ را فراهم می‌کرد و در کنار آن می‌توانستید اعلان‌های گوشی را روی پی‌سی یا لپ‌تاپ ببینید و جواب بدهید.

حالا، مایکروسافت قابلیتی به طور رسمی به این برنامه اضافه کرده است که اجازه می‌دهد چندین اپلیکیشن اندرویدی را به طور همزمان روی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اجرا کنید.

با این قابلیت جدید می‌توانید چندین برنامه را از روی گوشی به روی پی‌سی استریم کنید یا اپلیکیشن‌هایی را در برنامه Your Phone باز کرده و بعد به نوار وظیفه ویندوز پین کنید. در این وضعیت، بیش از یک پنجره باز شده برای برنامه‌های اندرویدی خواهید داشت و همزمان با آن‌ها کار کنید.

البته، این قابلیت فعلا دارای چند محدودیت بزرگ است و فقط روی گوشی‌های سامسونگ؛ آن هم برخی از گوشی‌های رده بالای این شرکت قابل استفاده است.

برای استفاده از این قابلیت باید یک گوشی مجهز به اندروید ۱۱ داشته باشید. گوشی‌های گلکسی فولد، گلکسی نوت ۲۰، سری گلکسی اس ۲۰، گلکسی زد فلیپ و گلکسی نوت ۱۰ امکان اجرای همزمان چندین اپلیکیشن روی ویندوز ۱۰ را دارند.

از سوی دیگر، روی پی‌سی یا لپ‌تاپ ویندوزی هم باید نسخه آپدیت می ۲۰۲۰ به بعد ویندوز ۱۰ نصب شده باشد و از اپلیکیشن «Link to Windows» نسخه ۱.۲۰۱۰۲.۱۳۳.۰ یا جدیدتر یا جدیدتر استفاده شود. کاربران باید جدیدترین نسخه اپلیکیشن Your Phone را هم از فروشگاه مایکروسافت دانلود و نصب کرده باشند.

الزامات رسیدن به این آرزو همچنان ادامه دارند. مثلا باید اپلیکیشن «Link to Windows Service» نسخه  ۲.۱.۰۵.۲ یا جدیدتر را روی گوشی نصب کرده باشند. همچنین، باید پی‌سی ویندوز ۱۰ و گوشی هر دو به یک شبکه وای‌فای وصل شده باشند و وای‌فای شما یک سرعت مناسب برای استریم دیتاها بین دو دستگاه داشته باشد.

این محدودیت‌ها باعث می‌شوند فقط طیف خاصی از کاربران بتوانند تجربه اجرای همزمان چندین اپلیکیشن اندرویدی روی ویندوز ۱۰ را داشته باشند. قطعا مایکروسافت دنبال توسعه اپلیکیشن Your Phone برای سایر گوشی‌های هوشمند بازار است ولی هنوز مشخص نیست چه زمانی کاربران دیگر گوشی‌ها هم می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند.

گفته می‌شود مایکروسافت در حال آزمایش قابلیت‌های بررسی قدرت آنتن‌دهی، میزان باتری و ارزیابی وضعیت وای‌فای گوشی در دسکتاپ است.

منبع windowslatest techradar
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.