سرویس جدید کلاود پی‌سی مایکروسافت می‌تواند تجربه کاملی از ویندوز را روی آیپد یا مک فراهم کند

عرضه رسمی مایکروسافت ویندوز ۳۶۵ در دو نسخه بیزینس و اینترپرایس

0

مایکروسافت به طور رسمی «ویندوز ۳۶۵» را معرفی کرد؛ سرویس جدید Cloud PC که به کاربران اجازه می‌دهد ویندوز دسکتاپ را با یک مرورگر وب به هر دستگاه دیگری از جمله آیپد و دستگاه‌های مک استریم کنند.

این سرویس مشابه سرویس Xbox Cloud Gaming کار می‌کند و سیستم‌عامل ویندوز را روی یک دستگاه راه دور در کلاود لود می‌کند تا از این طریق مایکروسافت کل تجربه کاربری یک کامپیوتر کامل را به دستگاه کاربر منتقل کند.

مایکروسافت این سرویس را «hybrid Windows for a hybrid world» می‌نامد که باعث جابه‌جایی ساده میان دفتر کار و محیط کار از راه دور می‌شود.

مایکروسافت می‌گوید:

«ویندوز ۳۶۵ تجربه بوت فوری را فراهم می‌کند تا کاربران بتوانند تمام برنامه‌های شخصی، ابزارها، داده‌ها و تنظیمات شخصی خود را از طریق سرویس ابری در هر دستگاه از جمله آیپد، مک، لینوکس و اندروید داشته باشند و اجرا کنند. شما می‌توانید یک تجربه کاربری ویندوز بدون وابستگی و توجه به پلتفرم دستگاه داشته باشید. شما می‌توانید کار را از همان‌جایی که متوقف کردید؛ دوباره روی دستگاه دیگری تحویل بگیرید؛ چون Cloud PC هنگام سوئیچ میان دستگاه‌ها، وضعیت موجود را نگهداری می‌کند.»

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

همچنین، کاربران می‌توانند پیکربندی virtual PC را انتخاب و بعد میزان حافظه مورد نیاز برای کار یا فضای ذخیره‌سازی را خودشان تنظیم کنند. به گفته مایکروسافت، یک پی‌سی کلاود با حداکثر ۵۱۲ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی و ۱۶ گیگابایت رم قابل پیکربندی است.

براساس کارایی مورد نیازتان می‌تواند دو گزینه با پیکربندی Cloud PC چندگانه انتخاب کنید؛ Windows 365 Business و Windows 365 Enterprise. تمام اطلاعات و فایل‌ها رمزنگاری شده و روی فضای ابری ذخیره‌سازی می‌شوند تا نگرانی امنیتی بابت ذخیره‌سازی اطلاعات حساس روی دستگاه‌های محلی برطرف شود.

این سرویس مایکروسافت در ماه آگوست شروع به کار می‌کند و در ابتدا به صورت اشتراک ماهیانه برای مشتریان تجاری ارائه می‌شود. مایکروسافت اشاره نکرده که آیا این سرویس برای کاربران شخصی و خانگی نیز ارائه می‌شود یا خیر ولی در نهایت این شرکت یک نقشه راه دارد که تمام خدمات اصلی خود را به صورت یک مدل اشتراکی ارائه دهد.

با فرض اینکه مایکروسافت یک سرویس برای مصرف‌کننده نهایی ارائه دهد؛ ویندوز ۳۶۵ نه تنها می‌تواند یک تجربه کامل دسکتاپی روی آیپد ارائه دهد؛ ظرفیت بالایی برای صاحبان دستگاه‌های Macs با تراشه M1 اپل دارد که قادر به اجرای ویندوز از طریق Boot Camp نیستند.

منبع macrumors

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.