شرکت‌ امنیتی مدعی است اطلاعات روی هر مدل آیفون قفل شده‌ای را بازیابی می‌کند

0

در حالی‌که اپل مدام در تلاش است امنیت آیفون را افزایش دهد و مدعی است هیچ شرکت و فردی نمی‌تواند به اطلاعات ذخیره شده روی یک آیفون قفل شده، دسترسی پیدا کند؛ به نظر می‌رسد هنوز روش‌هایی برای بازیابی اطلاعات یک دستگاه iOS قفل شده وجود دارد.

یک شرکت امنیتی و بازیابی اطلاعات به نام DriveSavers فناوری را تبلیغ می‌کند که می‌تواند اطلاعات روی آیفون شما را به نرخ موفقیت ۱۰۰ درصد بازیابی کند. البته، این فناوری مختص به آیفون نیست و اطلاعات هر گوشی تلفن همراه قفل شده و دارای گذرواژه‌ای بازیابی می‌شوند.

در وب‌سایت این شرکت، بازیابی اطلاعات هر نوع آیفونی با هر نسخه از iOS از جمله iOS 12 تبلیغ شده است. حتی در تبلیغ این شرکت تاکید می‌شود آیفون‌ها و آیپدهایی با کدهای امنیتی بیشتر از ۶ رقم یا رمزعبور پیچیده هم با موفقیت بازیابی می‌شوند.

خوش‌بختانه، هزینه بازیابی اطلاعات از روی یک گوشی قفل شده ارزان نیست و مردم باید برای این خدمات ۳۹۰۰ دلار هزینه کنند.

طبیعی است که شرکت DriveSavers درباره جزییات این فناوری و نحوه بازیابی اطلاعات از روی آیفون و آیپد قفل شده هیچ صحبتی نکند و حتی اشاره‌ای هم نداشته باشد.

احتمالا اپل خیلی سریع اقدامات لازم برای رفع آسیب‌پذیری‌های منجر به این دسترسی غیرمجاز را انجام می‌دهد. ماه پیش بود که اپل راه‌کار شرکت Grayshift برای دسترسی غیرمجاز به اطلاعات روی آیفون را بلوکه کرد.

فقط صاحب و نزدیکان دستگاه‌ها

جالب است بدانید شرکت DriveSavers ادعا می‌کند فناوری و راه‌کار خود را در اختیار نهادهای نظامی و امنیتی قرار نخواهد داد و تنها برای مصرف‌کننده استفاده می‌شود. آن هم مصرف‌کننده‌هایی که رمزعبور آیفون یا آیپد خود را فراموش کردند یا می‌خواهند به دستگاه یکی از نزدیکان فوت شده خود دسترسی پیدا کنند.

به همین خاطر، شرکت DriveSavers پروتکل و مراحل احرازهویتی طراحی کرده است تا مطمئن شود دستگاه‌ها متعلق به خود کاربران هستند و اطلاعات روی دستگاه فرد دیگری را بازیابی نمی‌کنند.

این شرکت از متقاضی‌ها انواع اسناد و مدارک مانند برگه خرید و گارانتی دستگاه، گواهی فوت، اسناد و پرونده دادگاه یا چیزهای دیگری درخواست می‌کند.

باید منتظر ماند تا واکنش شرکت اپل در قبال این فناوری و تکنیک دور زدن رمزعبور و قفل آیفون و iOS برملا شود.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.