Vimeo کانالی مختص استریم ویدیوهای هولوگرافی راه‌اندازی کرد

0

سرویس استریم ویدیوی Vimeo می‌خواهد قدم بعدی خود در توسعه فناوری‌های تصویری را بردارد. این سرویس کانال ویدیویی اختصاصی برای ویدیوهای هلوگرافی راه‌اندازی کرد.

در حال حاضر، این کانال ویدیویی به طور آزمایشی از این آدرس در دسترس است و ده‌ها نمونه ویدیو و کلیپ هولوگرافی دمو و مقدماتی روی آن قرار داده شده است. وب‌سایت‌ها و پخش‌کننده‌های محتوای ویدیویی می‌توانند برخی از این ویدیوها را روی وب‌سایت خود نیز پخش کنند.

شما برای تماشای این ویدیوها به یک صفحه‌نمایش هولوگرافی شرکت Looking Glass نیاز خواهید داشت ولی نتیجه کار رضایت‌بخش است. چون می‌توانید بدون نیاز به عینک و هدست، ویدیوهای هولوگرافی را به طور عمیقی استریم و مشاهده کنید.

در حالی که کلیپ‌های موجود بیشتر حالت دمو دارند؛ شما برای مشاهده کلیپ‌های هولوگرافی واقعی باید از یک اپلیکیشن مخصوص هم استفاده کنید.

جریان اصلی ویدیو در آینده

تولیدکننده‌های فیلم‌های هولوگرافی می‌توانند تولیدات و محصولات خود را روی این کانال آپلود کنند. خود شرکت Vimeo آموزش‌ها و راهنماهایی در اختیار این تولیدکننده‌های محتوایی قرار می‌دهد تا بتوانند ویدیوها را به فرمت درست آماده کنند.

به نظر می‌رسد، چالش بزرگ و اصلی در این مسیر برای کاربران، دستیابی به صفحه‌نمایش هولوگرافی باشد.

شرکت Looking Glass یک صفحه‌نمایش هولوگرافی ۸.۹ اینچی خود را در ماه دسامبر با قیمت ۳۹۹ دلار روانه بازار کرده است. اما این محصول فقط برای افرادی که از قبل پیش‌ ثبت‌نام کردند؛ در دسترس است و عموم مردم نمی‌توانند آن را خریداری کنند.

این صفحه‌نمایش در آینده برای عموم مردم با قیمت ۶۰۰ دلاری عرضه خواهد شد. خوب، این قیمت شاید برای یک کاربر عادی که می‌خواهد محتوای هولوگرافی مشاهده کند؛ هزینه زیادی باشد ولی برای افرادی که خالق سه‌بعدی هستند؛ یک فرصت خوب است.

استریم ویدیوهای هولوگرافی می‌تواند در آینده به جریان اصلی این حوزه تبدیل شود و رقیبی برای سرویس‌های یوتیوب باشد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.