اپل به گزارش‌های خمیدگی آیپد پروهای جدید واکنش نشان داد: قوی‌تر از نسل‌های قبلی است و تعویض نمی‌شود

0

برخی از خریداران آیپد پروهای جدید در هفته‌های اخیر گزارش دادند این دستگاه در همان باکس و جعبه خود اندکی خمیدگی دارد یا بدنه آن خمیده شده است.

در حقیقت، این کاربران بدون اینکه شروع به استفاده از این دستگاه کنند؛ احساس می‌کنند بدنه‌ای صاف و تخت ندارد و قوس پیدا کرده است. برخی از کاربران هم پس از مدتی متوجه خمیدگی در بدنه آیپد پرو شدند.

آزمایش‌های مقاومت هم نشان می‌دهد آیپد پروهای جدید در برابر فشار و خمیدگی نامقاوم و ضعیف‌تر از نسل‌های پیشین هستند.

حالا، اپل به این گزارش‌ها واکنش نشان داده است و ضمن اینکه اعتقاد دارد این نسل از آیپدهای بسیار مقاوم‌تر از مدل‌های پیشین هستند؛ تاکید می‌کند هیچ برنامه‌ای برای تعویض آیپد پروهای خم شده ندارد.

دن ریکسیو، معاون بخش سخت‌افزار اپل می‌گوید آیپد پروهای جدید با رعایت و گذراندن تمام استانداردهای کیفیت طراحی با دقت بالای اپل در مراحل تولید ساخته شده است و سطح کیفی بالاتری نسبت به آیپد پروهای قبلی دارد.

وی می‌گوید آیپد پروهای جدید مشخصات تخت بودن ۴۰۰ میکرون را دارند که به معنای قوی‌تر بودن نسبت به مدل‌های قبلی است. این سطح از کیفیت را غالب مردم احساس نخواهند کرد.

امکان ندارد خم شوند

اپل می‌گوید اساسا بدنه آیپد پروها ممکن است زیر یک میلی‌متر خمیدگی داشته باشند که هیچ مشکلی در عملکرد این دستگاه‌ها ایجاد نمی‌کند. افزون بر این، هرگونه تغییر جزیی در بدنه آیپد پرو روی عمر این محصول یا کیفیت آن تاثیرگذار نیست.

از صبحت‌های اپل این‌طور برداشت می‌شود که بعید است بدنه آیپد پروهای ۲۰۱۸ حتی اندکی به اندازه یک میلی‌متر و بیشتر قوس یا خمیدگی داشته باشد.

پاسخی که به نظر می‌رسد نمی‌تواند خریداران ناراضی این محصول را متقاعد کند چون آن‌ها با انتشار عکس‌ها و فیلم‌های آیپد پروهای خم شده، نشان دادند که اتفاق افتاده است.

البته، قرار است اپل در آینده‌ای نزدیک یک بیانیه رسمی درباره این موضوع بدهد. دن ریکسیو به کاربران پیشنهاد داده به جای شکایت کردن، مشکلات خود را به واحدهای فنی اپل گزارش کنند تا شاید سرنخ‌هایی از یک عیب به دست بیاید.

اپل می‌گوید اگر یک آیپد پرو از جعبه بیرون آمده و پیش از استفاده خمیدگی داشته باشد و بشود ثابت کرد؛ حاضر به تعویض آن با یک آیپد پرو جدید تخت است.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.