اپل بهترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۱۸ از نظر سرگرمی و فرهنگ‌سازی را معرفی کرد

اپل به رسم هر ساله، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، فهرستی از بهترین محتواهای ارایه شده روی پلتفرم‌های خود در حوزه‌های مختلف اپلیکیشن، بازی، موسیقی، فیلم، تلویزیون، پادکست و غیره را منتشر کرد.

این فهرست‌ها براساس بیشترین دانلودهای انجام شده از روی پلتفرمی مانند اپ‌استور استخراج شده‌اند و در این لینک قابل مشاهده هستند.

اما اپل یک فهرست از برترین اپلیکیشن‌ها تحت عنوان «App of the Year» معرفی کرده است. این اپ‌ها لزوما بیشترین دانلود را نداشته و انتخاب‌های اپل از نظر کارایی، فرهنگ‌سازی و سرگرمی مثبت هستند.

اپل می‌گوید این اپ‌ها باعث شدند یک سرگرمی و فرهنگ پیرامون‌شان در سراسر جهان شکل بگیرد.

مثلا اپل در بخش بازی‌های آیفون و آیپد دو عنوان Donut County و Froggipedia را شایسته تقدیر دانسته در حالی‌که در میان انجمن‌ها و کاربران آیفون بازی‌هایی مانند «استایل گیمینگ بتل رویال» و فورتنایت محبوب‌تر هستند.

یکی دیگر از ترندهای سال اپل، اپلیکیشن‌های مراقبت از خود (Self-care) هستند. از نظر اپل، اپ‌هایی مانند Fabulous ،Shine و Headspace در سال ۲۰۱۸ باعث شدند مردم توجه بیشتری به سلامتی و بهداشت خود داشته و آگاهی‌شان گسترش پیدا کند.

در فهرست شایسته‌ترین اپ‌های سال ۲۰۱۸، نرم‌افزار Procreate Pocket به عنوان بهترین اپلیکیشن آیفون انتخاب شده است که چندان جای تعجب نیست و در اپ‌استور هم رتبه اپل را در زیرمجموعه سرگرمی دارد. این اپلیکیشن بامزه و جذاب برای ترسیم و طراحی نقاشی‌های خلاقانه و الهام‌بخش است.

در مک، اپلیکیشن Pixelmator Pro به عنوان بهترین اپ معرفی شده است. این اپلیکیشن برای ویرایشگر تصویر سبک و ساده است. بهترین بازی مک هم The Gardens Between است.

بهترین اپلیکیشن سال اپل تی‌وی عنوان Sweat و بهترین بازی سال اپل تی‌وی Alto’s Odyssey است.

فقط آمار دانلود مهم نیست

همیشه انتخاب بهترین یا شایسته‌ترین اپلیکیشن سال با اختلاف‌نظرها و اعمال سلیقه‌هایی روبرو است. هر کاربر از یک بازی، اپ و پلتفرم بیشتر لذت برده است.

به طور کلی، این دیدگاه اپل ستودنی است که تحت تاثیر آمار و ارقام اپ‌استور یا شرکت‌ها و موسسه‌های عمدتا جانب‌دارانه قرار نمی‌گیرد و یک فهرست از شایسته‌تری اپلیکیشن‌ها از منظر خودش معرفی می‌کند.

اپل به دنبال محبوب‌ترین و بالاترین دانلود نیست و مثلا بازیی را بیشتر می‌پسندد که خانوادگی و سرگرم‌کننده باشد تا اینکه خشونت و درگیری در آن حرف اول را بزند.

نگاهی به فهرست بهترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۱۸ از نظر اپل می‌تواند به ما نکات جالبی را گوشزد کند و البته برای توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزار آموزنده باشد.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.