اپل بهترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۱۸ از نظر سرگرمی و فرهنگ‌سازی را معرفی کرد

0

اپل به رسم هر ساله، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، فهرستی از بهترین محتواهای ارایه شده روی پلتفرم‌های خود در حوزه‌های مختلف اپلیکیشن، بازی، موسیقی، فیلم، تلویزیون، پادکست و غیره را منتشر کرد.

این فهرست‌ها براساس بیشترین دانلودهای انجام شده از روی پلتفرمی مانند اپ‌استور استخراج شده‌اند و در این لینک قابل مشاهده هستند.

اما اپل یک فهرست از برترین اپلیکیشن‌ها تحت عنوان «App of the Year» معرفی کرده است. این اپ‌ها لزوما بیشترین دانلود را نداشته و انتخاب‌های اپل از نظر کارایی، فرهنگ‌سازی و سرگرمی مثبت هستند.

اپل می‌گوید این اپ‌ها باعث شدند یک سرگرمی و فرهنگ پیرامون‌شان در سراسر جهان شکل بگیرد.

مثلا اپل در بخش بازی‌های آیفون و آیپد دو عنوان Donut County و Froggipedia را شایسته تقدیر دانسته در حالی‌که در میان انجمن‌ها و کاربران آیفون بازی‌هایی مانند «استایل گیمینگ بتل رویال» و فورتنایت محبوب‌تر هستند.

یکی دیگر از ترندهای سال اپل، اپلیکیشن‌های مراقبت از خود (Self-care) هستند. از نظر اپل، اپ‌هایی مانند Fabulous ،Shine و Headspace در سال ۲۰۱۸ باعث شدند مردم توجه بیشتری به سلامتی و بهداشت خود داشته و آگاهی‌شان گسترش پیدا کند.

در فهرست شایسته‌ترین اپ‌های سال ۲۰۱۸، نرم‌افزار Procreate Pocket به عنوان بهترین اپلیکیشن آیفون انتخاب شده است که چندان جای تعجب نیست و در اپ‌استور هم رتبه اپل را در زیرمجموعه سرگرمی دارد. این اپلیکیشن بامزه و جذاب برای ترسیم و طراحی نقاشی‌های خلاقانه و الهام‌بخش است.

در مک، اپلیکیشن Pixelmator Pro به عنوان بهترین اپ معرفی شده است. این اپلیکیشن برای ویرایشگر تصویر سبک و ساده است. بهترین بازی مک هم The Gardens Between است.

بهترین اپلیکیشن سال اپل تی‌وی عنوان Sweat و بهترین بازی سال اپل تی‌وی Alto’s Odyssey است.

فقط آمار دانلود مهم نیست

همیشه انتخاب بهترین یا شایسته‌ترین اپلیکیشن سال با اختلاف‌نظرها و اعمال سلیقه‌هایی روبرو است. هر کاربر از یک بازی، اپ و پلتفرم بیشتر لذت برده است.

به طور کلی، این دیدگاه اپل ستودنی است که تحت تاثیر آمار و ارقام اپ‌استور یا شرکت‌ها و موسسه‌های عمدتا جانب‌دارانه قرار نمی‌گیرد و یک فهرست از شایسته‌تری اپلیکیشن‌ها از منظر خودش معرفی می‌کند.

اپل به دنبال محبوب‌ترین و بالاترین دانلود نیست و مثلا بازیی را بیشتر می‌پسندد که خانوادگی و سرگرم‌کننده باشد تا اینکه خشونت و درگیری در آن حرف اول را بزند.

نگاهی به فهرست بهترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۱۸ از نظر اپل می‌تواند به ما نکات جالبی را گوشزد کند و البته برای توسعه‌دهنده‌های نرم‌افزار آموزنده باشد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.