آیا فیس براش برای پوستمان مفید است؟

0

رپورتاژ

بسیاری از ما با این سوال درگیر شده‎ایم که آیا واقعا برای شستشوی صورت نیاز به استفاده از فیس براش هست یا نه؟ آیا شستشوی صورت با فیس براش شستشوی کامل تری است؟ آیا ممکن است به پوستمان آسیب بزند!؟ قصد داریم در این مطلب به بررسی جوانب مختلف استفاده از فیس براش برای شستشوی صورت بپردازیم. این موارد با توجه به رنگ، جنس، میزان حساسیت و چربی انواع پوست مورد بررسی قرار گرفته اند.

چرا از فیس براش استفاده کنیم؟

برای پاسخ به این سوال، فیس براش کیوت اسکین در اختیار چندین متخصص پوست قرار‎گرفت؛ این متخصصان بعد از مصرف به نکات خوبی اشاره کردند. فیس براش برای افراد دارای پوست تیره تر (که به مراتب حساسیت کمتری نشان می‎دهند) ابزار فوق العاده ایست و به عنوان یک روش درمانی عمل می‎کند. استفاده از فیس براش به از بین بردن آلودگی‎های داخل منافذ، لایه برداری، پاکسازی پوست و جلوگیری از شیوع جوش کمک می‎‏کند.

مزایای استفاده از فیس براش

استفاده از فیس براش مزایای زیادی برای همه افراد بخصوص افراد دارای پوست تیره، کدر، خشک و همینطور آقایان دارد. یکی از مشکلات شایع در آقایان موهای در حال رشد و زیر پوستی است که گاها این مشکل در خانم ها نیز با موهای زائد صورت دیده می شود. لایه برداری مرتب پوست، موها را از زیر پوست خارج کرده و باعث از بین رفتن سریع آنها می‌شود. در بعضی موارد راه فولیکول‎های مو بسته می شود که باعث ایجاد جوش و آکنه خواهد شد. این مورد هم به کمک فیس براش قابل حل می باشد. دلیل اثربخشی دستگاه فیس براش در این موارد شستشوی عمیق تر بافت پوست در مقایسه با شستشوی سطحی با دست است.

یکی دیگر از مزایای استفاده از فیس براش این است که کار لایه برداری پوست شما را هم انجام می دهد. به همین دلیل نیازی به صرف هزینه مالی و زمانی برای مراجعه به کلینیک‎های پوستی برای انجام لایه برداری نیست.

چقدر و چطور از فیس براش استفاده کنیم؟

استفاده بیش از حد از فیس براش می تواند باعث به هم خوردن PH طبیعی پوست و از بین رفتن چربی مفید آن شود. پس مصرف بیشتر از روزی یکبار آن توصیه نمی‎شود.

تعادل را رعایت کنید! بعد از استفاده از فیس براش و شستشوی صورتتان با این دستگاه پوست شما به طور کامل از چربی و روغن پاک شده و به همین دلیل اگر از آب رسان و مرطوب کننده پوست استفاده نشود پوست شما شروع به تولید چربی بشتر خواهد کرد. پس حتما بعد از شستشوی صورت با فیس براش از مرطوب کننده یا کرم آبرسان متناسب با پوستتان استفاده کنید.

آیا فیس براش باعث جوش زدن میشود؟

بعضی افراد (که عموما پوست نرمالی دارند و جوش هم نمی زنند) تجربه جوش زدن با شروع استفاده از فیس براش را داشته‌اند. باید گفت اگر جوش‎ها ریز و سطحی باشند این مورد طبیعی است. در واقع لایه مرده پوست شما در حال از بین رفتن است و همزمان ممکن است جوش های عمق پوست کمی به سطح بیایند و به شکل جوش‌های ریز دیده شوند. پس استفاده از دستگاه را ادامه دهید. طی ۲ الی ۳ هفته بعد از شروع که پاکسازی اولیه‎ منافذ پوستی شما انجام شد، جوش‌ها از بین می روند و به طور کلی پوستتان در معرض شیوع جوش کمتری قرار خواهد گرفت.

شادابی پوست با فیس براش

جایگزینی سلول‎های مرده یک پوست معمولی زمانی معادل یک ماه نیاز دارد. با استفاده از فیس براش کیوت اسکین این مدت زمان کوتاه‌تر می شود. پس طبیعی است که مدتی بعد از استفاده ظاهر پوستتان شفاف‎تر و جوان تر دیده شود.

موارد منع استفاده از فیس براش

دقت داشته باشید که افراد با شرایط پوستی زیر نباید از فیس براش استفاده کنند:

  • افراد با آکنه روزاسه
  • افراد مبتلا به پسوریازیس
  • اگزما
  • پوست‎هایی با آفتاب سوختگی شدید
  • پوست آسیب دیده و زخمی
  • افرادی که به تازگی میکرودرم کلینیکال انجام داده باشند
  • افراد دارای پوست به شدت حساس، قرمز و ملتهب

در نهایت فیس براش کیوت اسکین برای خانم‎ ها تجربه‎ی فوق‎العاده‎ای به همراه دارد؛ حس تمیزی کامل از همه مواد آرایشی و آلودگی‎هایی که طی روز با آن‎ها سر و کار دارند.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.