فورد یک لانه «نویز»گیر مفهومی برای پناه گرفتن سگ‌ها از سروصدای آتش‌بازی معرفی کرد!

0

سگ‌ها قدرت شنوایی بالاتری نسبت به انسان‌ها دارند. بسیاری از صداهایی که شاید برای انسان عادی باشند و آزاردهنده به نظر نرسند؛ می‌توانند سگ‌ها را اذیت کرده و سلب آرامش کنند.

در جشن‌ها و آتش‌بازی‌ها، صداهای بلند به شدت برای سگ‌ها آزاردهنده است. این صداها سگ‌ها را وحشت‌زده می‌کند و گاهی اوقات برای صاحب سگ دردسرآفرین می‌شود.

به همین دلیل، شرکت فورد یک لانه ضدنویز طراحی کرده است تا سگ‌ها بتوانند در آن با آرامش استراحت کنند و به خواب بروند.

فورد می‌گوید در این مدل مفهومی از فناوری‌های کنترل صدا از جمله Edge SUV استفاده کرده که باعث کاهش نویزها و صداهای آزاردهنده محیطی مانند صدای بوق و گاز دادن موتور، ترافیک و آتش‌بازی می‌شود.

سیستم کنترل صدای این لانه به گونه‌ای است که هر وقت میکروفون درون لانه صدای آتش‌بازی یا صداهای بلند و آزاردهنده دیگری را می‌شنود؛ شروع به تولید صدایی می‌کند تا آن صداها خنثی شوند. در حقیقت، فرکانس‌هایی متصاد با آن صداها در لانه منتشر می‌شود.

خود جنس بدنه لانه هم از چوب پنبه با چگالی بالا است تا مانعی در ورود صداهای مزاحم به داخل باشد.

فناوری‌های خودرو در زندگی روزمره

شرکت فورد در اطلاعیه خود می‌گوید فعلا این لانه برای فروش عرضه نمی‌شود. این لانه اولین نمونه از به‌کارگیری دانش‌ها و فناوری‌های استفاده شده در خودروها برای امور زندگی روزمره است.

فرود سال گذشته هم یک کلاه گیس به نام Max Motor Dreams برای کودکان رونمایی کرد. این کلاه گیس موتورهای کوچکی در خود داشت که حس سوار بودن بر یک وسیله نقلیه به کودک القا می‌کرد تا به خواب برود.

این کلاه می‌توانست به داد بسیاری از والدینی برسد که از دست نخوابیدن‌های کودک‌شان به ستوه آمده بودند. این کلاه چراغ‌های LED داشت تا روشنایی درون خودروها را شبیه‌سازی کند و صداهایی مانند حرکت در جاده تولید شود.

متاسفانه، این کلاه هیچ‌گاه برای فروش وارد بازار نشد. فورد می‌گوید در بازار علاقه زیادی برای خرید این کلاه ندیده است. اتفاقی که امیدواریم برای لانه سگ نیفتد و مدل‌های تجاری و قابل فروش آن روانه بازار شود.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.