چگونه با گوگل ارث و استریت ویو جهانگردی کنیم؟

1

امروزه ابزارهایی برای گردش‌گردی، جهانگردی و سفر به دور دنیا داریم که روزگاری نه چندان دور یک رویای بزرگ بودند.

تصور کنید همین چند دهه پیش می‌خواستید از یک شهر و مکان تاریخی یا زیبای گردشگری بازدید کنید. مجبور بودید خانه، شهر و زندگی خود را رها کرده و به آن‌جا سفر کنید.

اما حالا فقط کافی است پشت میز کامپیوتر و لپ‌تاپ‌تان بنشینید یا گوشی موبایل‌تان را به دست بگیرید.

ابزارهای گردشگری مجازی به سرعت در حال رشد و توسعه هستند. بخشی از این کار در دستان گوگل است. این شرکت دارد به سرعت از چهار گوشه دنیا عکس‌برداری می‌کند و به سرویس‌های گوگل ارث و استریت ویو اضافه می‌شوند.

خبر خوش دیگر، اجرای گوگل ارث در مرورگر وب بدون نیاز به اپلیکیشن است. به راحتی می‌توانید با لپ‌تاپ خود جهان را کشف کنید بدون اینکه هزینه‌ای متحمل شوید یا اینکه از جای خود تکان بخورید.

در ادامه به شما آموزش می‌دهیم چگونه به یک جهان‌گرد تبدیل شوید:

جهانگردی با گوگل ارث

بیش از یک دهه است سرویس گوگل ارث راه‌اندازی شده است. ابتدا، این سرویس یک برنامه دسکتاپ بود که بعدا به موبایل راه یافت.

گوگل امسال این سرویس را بازطراحی و بازنگری کرده است. چندین ویژگی و قابلیت بسیار ارزشمند به گوگل ارث افزوده شده که از جمله می‌توان به اجرای آن در یک مرورگر وب بدون نیاز به نصب اپلیکیشن اشاره کرد.

افزون بر این، گوگل ارث با گوگل مپ بهتر سازگار و ترکیب شده است تا به راحتی کاربران بتوانند هر نقطه‌ای از کره زمین را یافته و روی آن زوم کنند.

برای استفاده از گوگل ارث، نیاز به هیچ چیزی ندارید جز یک کامپیوتر دسکتاپ یا لپ‌تاپ و مرورگر وب. هنگامی که وارد وب‌سایت گوگل ارث می‌شوید؛ دو گزینه پیش‌رو دارید.

می‌توانید روی کلید آبی رنگ «Launch Google Earth» کلیک یا اینکه یکی از بسته‌های پیشنهادی گوگل ارث را انتخاب کنید. اگر سراغ این بسته‌های پیشنهادی بروید؛ شما را به یک نقطه دیدنی از جهان می‌برد و می‌توانید عکس‌های آن منطقه را مشاهده کنید، توضیحات و یادداشت‌های مرتبط با آن مکان را بخوانید و به کشف دنیا بپردازید.

اما اگر می‌خواهید خودتان مشخص کنید کجا بروید؛ به طور مستقیم روی گزینه «Launch Google Earth» کرده و محل موردنظر را جست‌وجو کنید. ابزار جست‌وجوی گوگل ارث بسیار قدرتمند و هوشمند است.

مثلا اگر «Paris» تایپ کنید؛ شما را مستقیم به پایتخت کشور فرانسه می‌برد. ناوبری گوگل ارث بسیار ساده است:

روی نقشه کلیک کنید و بعد ماوس را بکشید تا حرکت کنید.

با اسکرول ماوس می‌توانید روی نقشه زوم کنید یا جلو و عقب بروید.

کلید Shift را نگه دارید و با چرخش ماوس سعی کنید شیب نقشه را تغییر دهید و آن‌طوری که دوست دارید قرار بگیرد

با نگه داشتن کلید Control و کشیدن ماوس می‌توانید زاویه دید نقشه را عوض کنید.

در پایین سمت راست نقشه می‌توانید با کلیدهای مثبت و منفی زوم خود روی نقشه را تنظیم کنید. همین‌طور می‌توانید بین نقشه سه‌بعدی و دوبعدی سوییچ کرده یا در نقشه حرکت کنید. همین‌طور، می‌توانید شمال و جنوب نقشه را تغییر دهید.

در نقشه سه‌بعدی گوگل ارث می‌توانید جزییات زیادی را مشاهده کنید و با استفاده از گوگل مپس، مکان‌هایی را علامت‌گذاری کنید یا درباره‌ موقعیت‌شان بیشتر بدانید.

از منوی همبرگری سمت چپ، گزینه‌های بیشتری در اختیار خواهید داشت. اگر روی Voyager کلید کنید؛ همان بسته‌های گردش‌گری پیشنهادی را خواهید دید. می‌توانید روی یکی از این یسته‌ها کلیک کرده و از تصاویر و فیلم‌های دیدنی جهان لذت ببرید.

با ابزار «I’m Feeling Lucky» هم می‌توانید به نقاط از پیش نشانه‌گذاری شده گوگل سفر کنید. نقاطی که معمولا مکان‌های تفریحی و زیبایی هستند. این ابزار برای کشف مکان‌های جدید مناسب است.

اگر تمایل دارید از گوگل ارث روی موبایل استفاده کنید، اپلیکیشن اندروید و iOS این سرویس عرضه شده و اگرچه مدت‌ها است به‌روزرسانی نشده است ولی شما می‌توانید با نوک انگشت‌تان دور دنیا سفر بروید و مناظر طبیعی و بکر را ببینید.

جهانگردی با استریت ویو

گوگل ارث ابزاری برای مشاهده یک مکان و چشم‌انداز آن در نقشه یا بررسی توپوگرافی یک نقطه است. اما اگر می‌خواهید جزییات دقیق یک محله را مشاهده کنید؛ سرویس استریت ویو بهتر است.

همانند گوگل ارث و گوگل مپس، محیط گرافیکی و رابط کاربری استریت ویو نیز برای بسیاری از کاربران آشنا است. مکانی که می‌خواهید مشاهده کنید را در گوگل ارث یا گوگل مپس وارد کرده و بعد ماوس فلش‌های مکان‌نما را دنبال و روی آن‌ها کلیک می‌کنید تا در جهت‌های مختلف حرکت کنید. اگر روی فلش‌های مکان‌نما کلید کنید؛ چند قدمی حرکت خواهید کرد.

مناطق آبی رنگ در نقشه، خیابان‌ها و مکان‌هایی هستند که بازدیدکننده بیشتری داشته و احتمالا شناخته شده‌تر از مکان‌های دیگر هستند.

فلش‌ها و خطوط مکان‌نما به شما کمک می‌کنند در کوچه‌ها و خیابان‌ها قدیم بزنید؛ وارد ساختمان‌ها و مکان‌های دیدنی شوید و در راهروها و اتاق‌ها چرخ بخورید. باز هم مانند گوگل ارث می‌توانید با اسکرول ماوس روی نقشه زوم کنید.

اگر نمی‌دانید کدام مکان دیدنی جهان را در استریت ویو مشاهده کنید؛ وارد پرتال آنلاین این سرویس شوید تا گوگل به شما مکان‌هایی جذاب پیشنهاد دهد. در این پورتال می‌توانید بهترین عکس‌ها و مکان‌های طبیعی، شهری و تاریخی دنیا را مشاهده کنید.

پیشنهادهای این پورتال به طور دایم در حال تغییر هستند و از کشورها و مکان‌های متنوعی تشکیل می‌شوند. می‌توانید یک مکان را انتخاب و با کلیک روی آن، عکس‌های ۳۶۰ درجه و با کیفیتی را تماشا کنید.

می‌توانید در جهت‌های مختلف حرکت کرده یا با کلیک روی نقشه، در محیط اطراف آن مکان هم قدم بزنید و جذابیت‌های بیشتری را به تماشا بنشینید.

در نقشه سمت چپ می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره این مکان بخوانید و به طور مستقیم وارد گوگل مپس شوید.

یک ویژگی جذاب در استریت ویو، مشاهده عکس‌های قدیمی از خیابان‌ها و مکان‌های شهری است. شما می‌توانید در استریت ویو روی لینک تاریخ در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید و عکس‌هایی قدیمی‌تر را ببینید.

در برخی خیابان‌ها و مکان‌ها، عکس‌هایی از ۱۰ سال پیش و شاید گذشته‌تر در دسترس هستند. مناطق جدید افزوده شده به استریت ویو، عمده عکس‌ها در سال‌های ۲۰۱۶ به این طرف گرفته شده‌اند و چندان تفاوتی با هم ندارند.

همانند گوگل ارث، می‌توانید اپلیکیشن‌های اندروید و iOS استریت ویو را روی اسمارت‌فون‌های خود نصب کنید. شما می‌توانید تصاویر ۳۶۰ درجه خود از مکان‌ها و خیابان‌ها را هم با این اپلیکیشن‌ها روی استریت ویو آپلود کنید.

منبع

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

موجودات شگفت انگیزی که اکنون منقرض شده‌اند: بقایای باورنکردنی آنها از گذشته‌های طولانی

مادر طبیعت هرگز دست از شگفت زده کردن ما بر نمی‌دارد و در طول میلیون‌ها سال موجودات باورنکردنی، از ظریف گرفته تا خشن زایش کرده است. وقتی تاریخ جانداران را مرور می‌کنیم، حشرات به اندازه یک انسان، خزندگان با ابعاد بزرگ، و جوندگان با شاخ …

عکس‌های تصادفی که از شانس خوب عکاس مانند یک تابلو یا یک عکس خیلی حرفه‌ای شده‌اند

عکاس‌های حرفه‌ای گاهی ماه‌ها وقت صرف می‌کنند تا در زمان و مکان مشخصی حاضر باشند و تجهیزاتشان متناسب با نور و سرعت گذر سوژه و فاصله‌شان مناسب باشد تا یک عکس خوب بگیرند. اما گاهی شانس یا فرصت‌طلبی یا آمادگی ذهنی یک عکاس برای کادربندی مناسب…

سلبریتی‌ها از کودکی تا پیری در این ویدئوهای جالب – از ویل اسمیت تا کیانو ریوز

چطور می‌شود که ما پیر می‌شویم. این تغییر بسیار تدریجی رخ می‌دهد، اما قطعی است. با کارهایی می‌شود کندش کرد اما مسلما نمی‌توان به کی جلوی آن را گرفت. پیری یک فرآیند زیستی پیچیده است که در موجودات زنده از جمله انسان اتفاق می‌افتد. در حالی…

آیا تا حالا عکس‌های باکیفیت از فضای داخلی پنهان سازهای موسیقی مختلف دیده بودید؟!

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که داخل سازها و آلات موسیقی چگونه است؟ در کودکی و نوجوانی بسیار پیش آمده بود که وسایل الکترونیکی را باز کرده باشیم. اما خب آنها پیج داشتند و ما خودمان را متقاعد می‌کردیم که دوباره می‌توانیم سر هم‌شان…

کشف خانه‌ای متروکه در فرانسه که پر از عروسک‌های به ظاهر شیطانی است!

برایان سانسیرو می‌نویسد که خانه‌ای متروک در فرانسه کشف کرده که به‌طور کامل توسط درختان انگور پوشانده شده  بود و گویی از دنیا پنهان بود. خود خانه عادی است، اما برخی آن را می‌توانند بدترین کابوس خود بدانند. اتاق‌ها مملو از چیزهای غیرعادی…

برای جبران خطرات سلامتی ناشی از نشستن در طول روز وجود باید تحرک متناوب انجام بدهید. اما هر چند دقیقه…

برای کاهش اثرات مضر نشستن بر سلامتی، هر نیم ساعت یکبار ۵ دقیقه پیاده روی سبک داشته باشید. این یافته کلیدی مطالعه جدیدی است که در مجله Medicine & Science in Sports & Exercise منتشر شده است. محققان نوشته‌اند: «ما از ۱۱ فرد سالم…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / کاشت مو / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

1 نظر
  1. محمد می گوید

    یه جورایی میشه گفت همون طی الارض هست . مخصوصا وقتی از نسخه واقعیت مجازی گوگل ارث استفاده کنیم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5