سامسونگ بزرگ‌ترین صفحه‌نمایش LED دنیا به اندازه ۱۴ متر را در سینمای پکن چین نصب کرد

1

امروزه صفحه‌نمایش‌های بزرگی برای نصب در سینماها عرضه می‌شود که دیگر نیاز به پروژکتورهای فیلم سنتی را از بین می‌برند. این صفحه‌نمایش‌ها هر روز بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر می‌شوند.

همیشه سامسونگ و ال‌جی در صنعت نمایشگرها با هم رقبت بسیار سختی دارند ولی در بخش نمایشگرهای بزرگ دیواری و سینمایی هر شرکتی حضور ندارد.

اخیرا، سامسونگ یک نمایشگر سینمایی LED به اندازه حدودا ۱۴ متر (۴۶.۲ فوتی) را در یکی از محبوب‌ترین سالن‌های سینما و تئاتر چین نصب کرد.

این نمایشگر روشنایی بسیار بیشتر از پروژکتورها دارد و یک جایگزین بسیار خوب برای صفحه‌های سینمایی قدیمی است.

سامسونگ نمایشگر Onyx Cinema LED در اندازه ۳۳.۶ فوت را سال ۲۰۱۷ تولید کرد و موفق شد به چندین سینمای کوچک عرضه کند اما هنوز نتوانسته بود نیازهای سینماهای بزرگ‌تر را تامین کند.

صفحه‌نمایشی برای جایگزینی با پرده‌های بزرگ سینمایی

نمایشگر ۱۴ متری جدید این شرکت تقریبا سطحی دو برابر مدل پایه دارد و برای نصب در سینماهای بزرگ مناسب است. سینماهای قدیمی شهرها می‌توانند از این نمایشگر به راحتی استفاده کنند و دیگر محدودیتی در استفاده از نمایشگرهای دیجیتالی نخواهند داشت.

این صفحه‌نمایش فقط در رزولوشن ۴K عرضه شده و از قابلیت‌های نمایش سه بعدی با گواهی‌نامه DCI سود می‌برد. این ویژگی‌ها باعث شدند تماشای فیلم‌های با کیفیت بدون مشکلی برای تماشاگران میسر شود.

نمایشگر سینمایی سامسونگ از تصاویر HDR پشتیبانی می‌کند و روشنایی تصویبر بسیار بالایی به دست می‌دهد. روشنایی این صفحه‌نمایش کمی بیشتر از ۶ برابر روشنایی یک پروژکتور معمولی است اما از تمام ویژگی‌ها و مزایای یک نمایشگر LED سود می‌برد.

صفحه‌نمایش Onyx Cinema سامسونگ می‌تواند تصاویر تیره را با عمق کافی و تصاویر روشن را با دامنه‌های طیف رنگی بسیار مناسبی نمایش دهد تا هر تماشاگری از رنگ‌ها و تصاویر لذت ببرد.

این صفحه‌نمایش در بزرگ‌ترین سینمای شهر پکن چین نصب شده است. سینمایی که جزو ۵ سینمای برتر دنیا از نظر فروش بلیط است.

اگرچه سامسونگ موفق شده اولین پرده سینمایی دیجیتالی ۱۴ متری را در این سینما نصب کند ولی چندین سینمای دیگر در شهرهای لس‌آنجلس، کالیفرنیا و سوییس از نمایشگرهای Onyx این شرکت با اندازه‌های کوچک‌تر سود می‌برند.

منبع

   
1 نظر
  1. ali می گوید

    فورکی برای ۱۴ متر صفر واقعا خنده داره.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.