عرضه یک مدل گلکسی اس ۱۰ با پشتیبانی از شبکه‌های ۵G در سال آینده تایید شد

0

قبلا، شایعات و اخبار درز کرده از سامسونگ نشان می‌دادند در دهمین سالگرد اسمارت‌فون‌های سری «گلکسی» باید شاهد عرضه یک مدل خاص و رادیکال باشیم.

به طور کلی، سامسونگ در حال برنامه‌ریزی برای عرضه ۴ مدل گلکسی اس ۱۰ شامل یک مدل خاص و ویژه به همراه یک مدل اقتصادی و ارزان‌قیمت است. دو مدل دیگر همان مانند روال گذشته، گلکسی S10 و S10 Plus خواهند بود.

افزون بر این، می‌دانیم در برخی مدل‌ها تا ۶ دوربین کار شده است و نمایشگر بسیار عالی دارند که برای اولین بار در دنیا استفاده می‌شود. همین‌طور، سامسونگ برنامه‌ریزی کرده این مدل‌ها در رنگ‌‌بندی‌های متنوعی روانه بازار شوند.

زمزمه‌هایی هم شنیده می‌شد که مدل خاص گلکسی اس ۱۰ با ویژگی ۵G معرفی می‌شود و باز دوباره اولین اسمارت‌فون دنیا است که به طور رسمی از نسل پنجم شبکه‌های موبایل پشتیبانی می‌کند.

حالا، دو اپراتور AT&T و ورایزون به طور رسمی و طی اطلاعیه‌ای بیان کردند در حال همکاری با شرکت سامسونگ در «اسمارت‌فون گلکسی ۵G» هستند.

در این اطلاعیه آمده این اسمارت‌فون در نیمه اول سال ۲۰۱۹ روانه بازار می‌شود و امکان اتصال به شبکه‌های ۵G با ویژگی‌هایی شگفت‌انگیز و امکانات پیش‌بینی‌ نشده‌ای را دارد.

این دو اپراتور امیدوار هستند با عرضه گلکسی S10 مبتنی بر ۵G، مشتریان آن‌ها به طور رسمی به شبکه‌های ۵G دسترسی پیدا کنند. همین‌طور، اظهار شده ۵G به اندازه کافی سریع و مطمئن است که می‌تواند جایگزین اینترنت باندپهن خانگی شود.

اولین اسمارت‌فون ۵G

بنابراین، اطلاعیه دو اپراتور بزرگ ایالات متحده، علاوه بر تایید عرضه یک مدل ویژه از گلکسی S10 با ویژگی ۵G که احتمالا «Beyond X» نام دارد؛ باید منتظر عرضه این مدل گوشی و دیگر گوشی‌های گلسی S10 در نیمه اول ۲۰۱۹ باشیم.

البته، سامسونگ می‌خواهد شبکه‌های ۵G را روی گوشی انعطاف‌پذیر و تاشو «Galaxy F» خود نیز عرضه کند ولی احتمالا دیرتر از گلکسی اس ۱۰ معرفی شد و همین‌طور در عرضه آن محدودیت‌هایی وجود داشت باشد. مثلا، برای شروع فقط امریکا به فروش نرود.

در چند روز گذشته، تصاویر رندری از گوشی‌های گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس نیز منتشر شد که نشان می‌داد وربین زیر صفحه‌نمایش کار شده و فقط یک حفره بسیار کوچک در صفحه‌نمایش به عنوان ناچ وجود دارد.

البته، در مدل گلکسی اس ۱۰ پلاس شاهد دو دوربین سلفی به همراه سنسورهای دیگر هستیم. هنوز طرحی برای گلکسی اس ۱۰ نسخه ویژه افشا نشده است.

عرضه اولین اسمارت‌فون تجاری و رده بالا با پشتیبانی از ۵G توسط سامسونگ، می‌تواند فشار زیادی به اپل و بازار آیفون‌ها وارد کند.

طبق اطلاعات منتشر شده، اپل تا سال ۲۰۲۰ هیچ آیفون ۵G عرضه نخواهد کرد و این فرصت بسیار خوبی برای سامسونگ است در شروع به کار شبکه‌های ۵G، گوشی‌های مبتنی بر این شبکه‌ها را هم روانه بازار کند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.