کفش‌های هوشمند و خودبند جدید نایک هم ارزان‌تر هستند و هم با اپلیکیشن کنترل می‌شوند

0

همه ما در طول زندگی خود هزاران بار بند کفش‌هایمان را بستیم و خوب می‌دانیم که این کار ساده چه دردسرهایی دارد.

سفت بستن یا شکل بستن بندهای کفش، به‌خصوص در هنگام پیاده‌روی، ورزش و مسابقاتی مانند فوتبال، بسکتبال و غیره می‌تواند بزرگ‌ترین مشکل افراد شود.

شرکت‌های سازنده کفش‌های ورزشی مانند نایک با دانستن این موضوع، شروع به عرضه کفش‌هایی کردند که از فناوری self-lacing سود برده و خودشان بندهای کفش را براساس اندازه پای افراد می‌بستند.

نمونه‌ای از این کفش‌ها را سال‌ها پیش در فیلم Back to the Future و پای مارتی مک‌فلای (Marty McFly) دیده بودیم و شاید دوست داشتیم یک نمونه از آن‌ها را داشته باشیم.

نایک در سال ۲۰۱۶ اولین کفش self-lacing خود را عرضه کرد که البته بسیار گران‌قیمت بود و مزایای کمی داشت.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

به‌صرفه و هوشمندتر

اکنون، این شرکت کفش اقتصادی و به صرفه Adapt BB را رونمایی کرده است که هوشمندتر از مدل پیشین بوده و با اپلیکیشن موبایل نیز کنترل می‌شود.

این کفش‌ها برای ورزش‌کاران و به‌ویژه بازیگرهای بسکتبال طراحی شده‌اند تا به طور خودکار و هوشمند بندهای کفش را تنظیم کنند. این ویژگی سبب می‌شود ورزش‌کار همیشه در کفش‌ها احساس راحتی کند.

نایک در این کفش‌ها از سنسورهایی استفاده کرده است که کمک می‌کنند بندهای کفش به گونه‌ای بسته شوند که بهترین کارایی و راحتی را در پا داشته باشند.

این سنسورها با اندازه‌گیری میزان تنش مورد نیاز برای پاهای ورزش‌کار، اندازه کفش و بندهای آن را تنظیم می‌کنند.

در طول ورزش و مسابقه، ممکن است پاهای افراد کمی بزرگ‌تر شود. حتی بزرگی نیم سانتی‌متری اندازه پا می‌تواند ناخوشایند و آزاردهنده باشد. اما کفش‌های نایک Adapt BB می‌توانند به طور خودکار این وضعیت را تشخیص داده و با تنظیم بندها، دوباره راحتی کفش‌ها را تضمین کنند.

نایک می‌گوید استحکام کششی کف زیرین این کفش‌ها به گونه‌ای است که تا ۱۶ کیلوگرم فشار و کشش را تحمل می‌کنند. این میزان فشار کشش برابر با نیروی وارده به یک طناب چتر است.

البته، دارندگان این کفش‌ها می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن و فناوری FitAdapt به صورت دستی تنظیماتی را برای کفش تعریف کنند. این اپلیکیشن اجازه می‌دهد میزان سفتی بندهای در زمان‌های مختلف مانند استراحت، زمان مسابقه و حتی وقت گرم کردن را تغییر دهند.

نایک می‌گوید در آینده فریم‌ویرهای جدیدتری برای این کفش‌ها عرضه می‌شود که تنظیمات بیشتری داشته باشند.

قرار است این کفش‌ها از ماه آینده و با شروع قیمت از ۳۵۰ دلار وارد بازار شوند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.