امن‌ترین خطوط هوایی دنیا در سال ۲۰۱۸ متعلق به کدام شرکت است؟

0

سال گذشته میلادی برای خطوط هواپیمایی جهان چندان امن نبوده و جزو سال‌های پر حادثه محسوب می‌شود. اما این حرف به معنی وجود نداشتن یک خطوط هواپیمایی امن در جهان نیست.

شاید دوست داشته باشید پیش از رزرو بلیط پرواز خود بدانید امن‌ترین ایرلاین جهان کدام شرکت و متعلق به کدام کشور است.

سایت AirlineRatings فهرست سالیانه امن‌ترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده است. در این فهرست، بار دیگر شرکت هواپیمایی استرالیایی Qantas به عنوان امن‌ترین خطوط هوایی انتخاب شده است.

در انتخاب امن‌ترین خطوط هوایی، فاکتورهای متعددی از جمله «ممیزی‌های حاکمیتی»، «ممیزی‌های نهادهای دولتی»، «ممیزی‌های صنعت هواپیمایی»، «سقوط‌ها و حادثه‌های جدی»، «پیشگامی در صنعت ایمنی هواپیما» و «عمر ناوگان» مد نظر قرار می‌گیرد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

هواپیما امن‌ترین وسیله حمل و نقل دنیا

برای رتبه‌بندی خطوط هوایی، فقط حوادث بسیار مهم در نظر گرفته می‌شود. چون هر روز حادثه‌های زیادی در یک ایرلاین اتفاق می‌افتد که بسیاری از آن‌ها به نوع ساخت هواپیما مرتبط می‌شوند و جزو مشکلات خطوط هواپیمایی نیستند.

شیوه کار خدمه پرواز تعیین می‌کند یک خط هوایی چقدر امن و مطمئن یا برعکس ناامن است.

Qantas یکی از قدیمی‌ترین خطوط هواپیمایی در جهان است و از نظر عملیاتی و ایمنی بهترین شرکت هواپیمایی شناخته می‌شود. این شرکت در حوزه ایمنی پروازها بسیار باتجربه است و از فناوری‌ها و فرآیندهای زیادی برای تامین امنیت مسافران خود بهره می‌برد.

به عنوان مثال، این شرکت هواپیمایی برای نظارت روی موتورهای هواپیماهای خود از ارتباطات ماهواره‌ای استفاده می‌کند و دوره‌های سرویس و بازررسی بسیار کوتاه مدتی برای هر هواپیما دارد.

سایت AirlineRatings پس از خطوط هوایی Qantas، بیست شرکت هواپیمایی امن دنیا در سال ۲۰۱۸ را نیز معرفی کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به خطوط هواپیمایی زیر اشاره کرد:

Air New Zealand

Alaska Airlines

All Nippon Airways

American Airlines

Austrian Airlines

British Airways

Cathay Pacific Airways

Emirates

EVA Air

Finnair

Hawaiian Airlines

KLM

Lufthansa

Qatar

با وجود رخ دادن حوادث مرگباری در سال ۲۰۱۸، هنوز صنعت هواپیمایی امن‌ترین وسیله حمل و نقل در سراسر جهان شناخته می‌شوند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.