اطلاعات شخصی ۱۴.۸ میلیون کاربر سایت ۵۰۰px به دلیل نقض امنیتی لو رفتند

0

وب‌سایت اشتراک عکس ۵۰۰px می‌گوید در ماه جولای ۲۰۱۸ اطلاعات محرمانه و شخصی ۱۴.۸ میلیون کاربر به دلیل نقض امنیتی لو رفته و در دسترس هکرها قرار گرفتند.

این وب‌سایت می‌گوید در حال اطلاع‌رسانی به تمام کاربران و بازنشانی اطلاعات ورود به سیستم آن‌ها است.

طبق اطلاعیه‌ای که روی سایت PetaPixel منتشر شده است؛ تیم فنی سایت ۵۰۰px در تاریخ ۸ فوریه متوجه یک آسیب‌پذیری امنیتی بالقوه شده است و هنگامی که به طور دقیق‌تر و عمیق‌تر آن را بررسی کردند؛ متوجه شدند این سیستم در ۵ جولای ۲۰۱۸ هک شده است.

در پی این هک و نفوذ به پایگاه اطلاعاتی، اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران شامل نام، نام خانوادگی، نام حساب کاربری، آدرس ایمیل، و نسخه هش شده رمزعبور ورود به سایت به همراه تاریخ تولد و مکان (در صورتی که وارد کرده باشند) قابل دسترسی بودند.

اطلاعات کارت اعتباری لو نرفته است

اما وب‌سایت ۵۰۰px در اطلاعیه خود تاکید کرده است هیچ‌گونه نشانه دسترسی غیرمجاز به این اطلاعات مالی و شماره کارت‌های اعتباری کاربران مشاهده نشده است. چون این اطلاعات روی سرور سایت ذخیره نمی‌شوند و در نتیجه قابل دسترسی نبودند.

نقض امنیتی روی وب‌سایت ۵۰۰px ترمیم شده است و فقط یک هک در ۵ جولای ۲۰۱۸ رخ داده و پس از آن دیگر مورد سوءاستفاده قرار نگرفته است.

۵۰۰px می‌گوید پلیس را در جریان این حمله سایبری قرار دادند و یک شرکت خصوصی امنیتی مسئول تحقیق و بررسی درباره این موضوع شده است. مدیران وب‌سایت ۵۰۰px می‌خواهند یک روند طولانی‌مدت را برای ارتقای زیرساخت شبکه و سرور خود آغاز کنند تا امنیت کافی برای کاربران وب‌سایت‌شان تامین شود.

سایت ۵۰۰px از تمامی کاربران خود خواسته است با مراجعه به این وب‌سایت، رمزعبور خود را بازنشانی کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.