فایرفاکس از ماه آینده پخش خودکار صدای ویدیوها را متوقف می‌کند

0

سرانجام فایرفاکس پس از مرورگرهای کروم و مایکروسافت اج، تصمیم گرفت قابلیت پخش خودکار ویدیوها در وب‌سایت و برگه‌ها را متوقف کند.

پخش خودکار ویدیوها یک دردسر و عذاب بزرگ کاربران اینترنتی است.

سایت تک‌کرانچ گزارش داده موزیلا ماه آینده بلوکی را به فایرفاکس اضافه می‌کند که پخش خودکار ویدیوها را متوقف خواهد کرد جز اینکه خود کاربران این ویژگی را فعال کنند.

در این شرایط، کاربران می‌توانند به طور دستی قابلیت پخش خودکار ویدیوها را برای برخی سایت‌ها فعال کنند.

شاید کاربران تمایل داشته باشند برای سایت‌هایی مانند یوتیوب این قابلیت را فعال بگذارند تا ویدیوها سریعا پس از بارگذاری، پخش شوند. اکنون، فایرفاکس این انعطاف‌پذیری را به کاربران می‌دهد تا خودشان این قابلیت را برای سایت‌های مختلف مدیریت کنند.

راه‌کاری که هنوز کامل نیست

آن‌طور که در تصویر زیر نشان داده شده است؛ در بخش تنظیمات و مجوزها، خود کاربر می‌تواند قابلیت Autoplay sound را فعال یا مسدود کند.

گوگل سال گذشته، بلوک مسدودسازی پخش خودکار ویدیوها را به کروم اضافه کرد. البته، مکانیزم کروم با فایرفاکس متفاوت است و بیشتر براساس سابقه بازدیدها و رفتار کاربران است.

در کروم، کاربر می‌تواند صدای یک برگه را خاموش کند و این وضعیت برای آن سایت همیشه باقی می‌ماند تا دوباره کاربر صدای برگه را فعال کند.

نکته بسیار مهمی که باید توجه کرد؛ فایرفاکس فقط صدای ویدیوها را خاموش می‌کند وگرنه آن‌ها هنوز به طور خودکار پخش می‌شوند و پهنای‌باند اینترنت کاربران مصرف خواهد شد. در واقع، راه‌کار فایرفاکس هنوز کامل نیست و نمی‌تواند جلوی پخش خودکار ویدیوها را بگیرد.

کاربران فایرفاکس برای دسترسی به این قابلیت، باید ماه آینده مرورگر خود را به‌روزرسانی کنند. گزارش‌ها نشان می‌دهد نسخه بعدی فایرفاکس ۱۹ مارس منتشر خواهد شد.

منبع: + و +


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.