تصاویری از هدست هولولنز ۲ مایکروسافت پیش از رونمایی رسمی

0

امروز شرکت مایکروسافت از دومین نسخه هدست واقعیت افزوده هولولنز خود در رویداد MWC 2019 رونمایی می‌کند.

۴ سال از معرفی اولین هدست هولولنز می‌گذرد و اکنون همه نگاه‌ها معطوف به نسخه جدید این هدست است. همه می‌خواهند بدانند سخت‌افزار این هدست چه تغییراتی کرده است و مایکروسافت برای آینده چه خوابی دیده است.

تصاویری از این هدست تنها چند ساعت پیش از رونمایی رسمی آن در اینترنت منتشر شده که می‌توانند اطلاعاتی به کاربران بدهند.

این تصاویر نشان می‌دهند هولولنز ۲ کوچک‌تر از نسخه اول است. به ویژه بخش اصلی این هدست که روی پیشانی قرار می‌گیرد؛ سبک‌تر و کوچک‌تر شده است.

تغییر دیگر در سیستم نگهدارنده این هدست رخ داده است. دیگر خبری از سوپاپ دوم برای نگه داشتن دستگاه در محل خودش نیست و فقط یک نوار قابل تنظیم مشاهده می‌شود که از انتهای سر هدست را ثابت نگه می‌دارد. مانند بسیاری از هدست‌های Mixed Reality ویندوزی امروزی که در بازار مشاهده می‌کنیم.

بهبود تجربه کاربری با چندین تغییر جزیی

یکی دیگر از تصاویر، فردی را نشان می‌دهد که در حال انتخاب کلیدهایی با استفاده از انگشت است. این عکس نشان می‌دهد هولولنز ۲ ویژگی‌های ردیابی پیشرفته‌ای دارد.

هنوز درباره مشخصات سخت‌افزاری یا قیمت این هدست واقعیت افزوده اطلاعاتی نداریم اما تقریبا مطمئن هستیم همانند Surface Hub 2X از سیستم‌عامل Windows Core OS استفاده می‌کند که یک رابط کاربری ساخته شده برای کامپیوترهای هولوگرافی است.

برخی شایعات می‌گویند هولولنز ۲ اولین دستگاه ویندوزی ARM مایکروسافت است که از پردازنده اسنپدراگون ۸۵۰ سود می‌برد تا هم قدرت محاسباتی و هم مصرف باتری بهتر از نسخه اول داشته باشد.

مایکروسافت روی بهبود تجربه کاربری هولولنز کار کرده است و عناصر و بهبودهای جزیی زیادی را شاهد هستیم. مثلا، زاویه دید عریض‌تر و بهبود anti-aliasing در عناصر سه بعدی از جمله این تغییرات جزیی هستند.

تا چند ساعت دیگر، هولولنز ۲ به طور رسمی رونمایی می‌شود و می‌توان اطلاعاتی درباره سخت‌افزار، قیمت، زمان ورود به بازار و امکانات آن کسب کرد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.