اینستاگرام تلاش می‌کند تصاویر خودکشی یا آسیب به خود در جست‌وجو و هشتک‌ها نشان داده نشوند

0

مدیرعامل جدید اینستاگرام طی مقاله‌ای در نشریه تلگراف، درباره سیاست‌های این شبکه اجتماعی در قبال انتشار و مشاهده تصاویر خودکشی یا تصاویر تحریک‌کننده آسیب رساندن به خود توضیح داد.

آدام موسری می‌گوید اینستاگرام می‌خواهد کاربران تصاویر خودکشی را کمتر ببینند و به طور همزمان دنبال راهکارهایی برای کمک به افرادی است که این تصاویر را منتشر کردند.

اینستاگرام با فناوری به نام «sensitivity screens» سعی می‌کند محتوای توهین‌آمیز یا محرکی که موجب آسیب زدن به خود و خودکشی شود را در هشتک‌ها، پیشنهادها، جست‌وجوها و پربازدیدها حذف کند یا کمتر نشان داده شوند.

در حالی‌که این تصاویر از روی اینستاگرام حذف نشده‌اند ولی امکان مشاهده توسط دیگران را ندارند.

آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام می‌گوید هنوز زیرساخت و بسترهای این شبکه اجتماعی تا این اندازه توسعه داده نشده‌اند که بتواند سریعا یک تصویر مضر و محرک منفی را یافته و حذف کند.

از سوی دیگر، این پلتفرم شبکه اجتماعی می‌خواهد افرادی که می‌خواهند به خود صدمه بزنند یا خودکشی کنند را شناسایی و امدادرسانی کند. بنابراین، بهتر است این افراد تصاویر دلخواه خود را منتشر کنند ولی اینستاگرام از مشاهده آن‌ها در جست‌وجوها، هشتک‌ها و پیشنهادها جلوگیری کند تا دیده نشوند.

هوش مصنوعی یا شناسایی خودکار؟

مدیرعامل اینستاگرام تاکید می‌کند نیروهای فنی و محققان این شرکت به طور روزافزونی تلاش می‌کنند تصاویر خودکشی دشوارتر دیده شوند.

در این مقاله، توضیح داده نشده است تصاویر و ویدیوهای خودکشی یا مضر توسط هوش مصنوعی شناسایی می‌شوند یا اینکه اینستاگرام از مکانیزم‌های خودکار دیگری برای شناسایی این تصاویر و بعد جلوگیری از حست‌وجوی آن‌ها اقدام می‌کند.

اینستاگرام با سازمان‌های مختلفی برای کمک به انتشاردهنده‌گان تصاویر خودکشی همکاری می‌کند و از کاربران خود می‌خواهد با مشاهده چنین تصاویر یا افرادی سریعا به آن‌ها اطلاع دهند.

چندی پیش، نوجوان ۱۴ ساله‌ای با مشاهده تصاویر گرافیکی خودکشی در اینستاگرام و پینترست، به زندگی خود پایان داد.

فیسبوک که شرکت مادر اینستاگرام محسوب می‌شود؛ ابزار هوش مصنوعی پیشگری از خودکشی خود را در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی کرد و قابل پیش‌بینی است اینستاگرام به این ابزار یا نمونه‌های مشابه مجهز شده باشد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.