این مرد ۵۰ هزار عکس گرفته تا تصویری ۸۱ مگاپیکسلی از کره ماه بسازد

0

به این عکس بسیار با کیفیت و باورنکردنی از کره ماه نگاه کنید.

شاید تصور کنید این عکس با تجهیزات فوق پیشرفته و گران‌قیمت عکاسی ثبت شده است ولی این‌طور نیست.

این عکس توسط عکاسی به نام اندرو مک‌‌کارتی (Andrew McCarthy) و با ترکیب ۵۰ هزار عکس ساخته شده است. اندرو عاشق عکاسی از آسمان و فضا است.

این عکاسی نجوم که در شهر ساکرامنتوی کالیفرنیا زندگی می‌کند؛ این ۵۰ هزار عکس را با دو دوربین ثبت کرده است؛ دوربین بدون آینه سونی a7 II و ZWO ASI224MC (یک دوربین عکاسی ۲۵۰ دلاری).

بخش‌های نورانی این ماه از ۲۵ قطعه یا کاشی تشکیل می‌شوند که در فتوشاپ با هم ترکیب شده‌اند. هریک از این قطعات یا کاشی‌ها نیز توسط حاصل ترکیب ۲ هزار عکس با کیفیت بالا است که با دوربین ZWO ثبت شدند.

ستاره‌ها و بخش تاریک ماه نیز با دوربین سونی a7 II عکس‌برداری شده است. بخش‌های تاریک ماه شامل ۱۳ کاشی هستند که هریک از آن‌ها هم حدود ۵۰ عکس در پشت سر خود دارند.

ستاره‌ها نیز با ۵۰ عکس گرفته شده توسط دوربین سونی ساخته شدند.

۵۰ هزار عکس برای آن چیزی که می‌خواهید

عکس‌ها با نرم‌افزار AutoStakkert روی همدیگر قرار گرفتند تا کیفیت تصویر را افزایش دهند. در مرحله بعدی، با فتوشاپ پردازش و ترکیب شدند تا تصویر نهایی به دست آید.

مک‌کارتی می‌گوید در فتوشاپ نیاز به انواع ماسک‌ها، تکنیک‌های histogram stretching و تنظیمات کنتراست داشته است تا آن زاویه دید مدنظرش فراهم شود.

شاید برای یک عکاس معمولی، ساختن چنین عکسی بسیار عجیب باشد و دلایل انجام آن نامشخص ولی برای یک عکاس عاشق منظومه شمسی و آسمان، گرفتن ۵۰ هزار عکس از کره ماه و تبدیل آن‌ها به یک عکس ۸۱ مگاپیکسلی بسیار لذت‌بخش است.

این عکس از کره ماه تنها عکس مشهور اندرو مک‌کارتی نیست. در صفحه اینستاگرام او به نشانی cosmic_background@ می‌توانید عکس‌های بیشتری از فضا ببینید. از جمله، عکسی از منظومه شمسی که از داخل خانه خود گرفته است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.