عکس ۱۷۴ مگاپیکسلی از ماه که ۲ عکاس دو سال طول کشید تا آن را ثبت کنند

0

دو عکاس نجومی، به نام‌های اندرو مک کارتی و کانر ماترن، دو سال وقت گذاشتند تا تصویری با جزئیات و رنگارنگ دیدنی از ماه ثبت کنند.

این تصویر ۱۷۴ مگاپیکسلی که جزئیات رنگ‌ها، دهانه‌ها و درخشش ماه را نشان می‌دهد، یک تلاش مشترک  دو عکاس نجومی با استعداد است. آنها تخصص‌هایشان را با هم به اشتراک گذاشتند تا این عکس مشترک را ثبت کنند.

مک کارتی، در ثبت در عکس‌های با وضوح بالا تخصص دارد در حالی که ماترن در زمینه ثبت رنگ‌های عکس‌های فضایی خبره است.

این دو عکاس اثرشان را The Hunt for Artemis نامگذاری کردند که ادای احترامی به ماموریت قریب الوقوع آرتمیس ۱ است که در روزهای آینده از کیپ کاناورال در فلوریدا آغاز می‌شود.

مک کارتی در پستی در شبکه اجتماعی ردیت توضیح می دهد: «رنگ در این تصویر واقعی است، اما با اشباع بیشتر ارائه شده، بنابراین به راحتی برای چشمان ما قابل تشخیص است.»

رنگ‌های مایل به قرمز نواحی غنی از آهن و فلدسپات را نشان می‌دهند، در حالی که نواحی مایل به آبی نقاطی هستند که سنگ‌‌های غنی از تیتانیوم بیشتر یافت می‌شود.

این دو عکاس نخست از طریقشبکه اجتماعی با هم تماس گرفتند، بعد هماهنگ کردند که چطور عکس جامع از ماه را ثبت کنند. مک کارتی بیش از ۲۰۰ هزار عکس از آریزونا از ماه گرفت، در حالی که ماترن ۵۰۰ عکس دیگر را از لوزیانا گرفت تا رنگ‌ها به کمک این عکس‌ها اضافی تثبیت شوند.

برای گرفتن چنین تصویری، این زوج از تکنیک انباشتن عکس photo stacking استفاده کردند و پس از نه ماه صبوری و اشتراک ایده‌ها و تجارب به تصویر نهایی رسیدند.

این زوج خلاق به NPR گفته‌‌اند که تنها چیزی که برای شروع عکاسی نجومی لازم است یک «دوربین، سه پایه و یک ردیاب ستاره» است. با این حال راستش را بخواهید آنها اعتراف کرده‌اند که از قطعات سفارشی و اصلاح شده، هم استفاده کرده‌اند.

کارهای بیشتری از مک کارتی و  ماترن را در اینستاگرام آنها ببینید.

عکس را با وضوح بالا از ردیت دانلود کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.