نحوه محاسبه سن بارداری | ماشین حساب بارداری

0

رپورتاژ

چون زمان دقیق تخمک گذاری هر شخص را نمی دانیم و نمی شود برای هر فرد یک روز خاص و ثابت را برای تخمک گذاری در نظر گرفت، ماما یا پزشک برای محاسبه سن بارداری روز اول پریود را در نظر میگیرد.

برای دست آوردن بازه زمانی تخمک گذاری تون در هرماه، میتونید از ماشین حساب تخمک گذاری استفاده کنید.

سن بارداری:

محاسبه سن بارداری از نظر علمی، بر اساس هفته می باشد. کل بارداری ۲۸۰ روز (۴٠ هفته / ٩ ماه و ده روز) هست. (از روز لقاح، نه از روز اول پریود). اما اصولا در علم زنان و مامایی از روز اول پریود حساب می شود و به همین دلیل بارداری ۴٢ هفته می شود. (که در واقع ٢ هفته اولش باردار نیستید).

برای حساب کردن سن بارداری با استفاده از ماشین حساب بارداری به صورت آنلاین فقط کافیه اولین روز آخرین قاعدگی رو وارد کنید.

نحوه محاسبه تاریخ تقریبی زایمان:

ساده‌ ترین راه برای محاسبه تاریخ تقریبی زایمان آن است که ٢٨٠ روز به اولین روز آخرین قاعدگی اضافه نماییم. همین کار را می‌توان به نحوی دیگر نیز انجام داد: یک سال به اولین روز آخرین قاعدگی اضافه و سپس سه ماه کم کنید و ٧ روز اضافه کنید. که برای این مورد هم ماشین حساب زایمان کار رو براتون راحت کرده و خیلی راحت میتونید تاریخ زایمان تون رو حساب کنید.

بارداری هفته به هفته:

همه این موارد رو گفتیم تا  از دغدغه های خانمای باردار کم کنیم که بتونن در طول دوران شیرین بارداری شون از طریق تقویم بارداری هفته به هفته تغییرات جنین و حتی خودشون رو در هر هفته از بارداری بخونن و در جریان تمامی اتفاقات باشند.

توجه کنید که مطالب بارداری هفته به هفته سایت یک زن ، بر مبنای “سن بارداری” می باشد. پس شما بر طبق سن بارداری تان که پزشک یا ماما یا از طریق ابزار موجود در سایت حساب شده ، با ما پیش بیایید. برای مثال ، وقتی پزشک تان سن شما را ۱۱ هفته و ۲ روز در پرونده شما نوشته ، پس یعنی شما ۱۱ هفته را تمام کرده و وارد هفته ۱۲ شده اید. در سایت یک زن هم همان هفته ۱۲ بارداری را بخوانید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.