هواپیمای بدون خلبان بوئینگ می‌تواند دو هزار مایل همراه جت‌های جنگی پرواز کند

شرکت بوئینگ استرالیا با همکاری و سرمایه‌گذاری دپارتمان دفاعی این کشور، یک پهپاد یا هواپیمای بدون خلبان (loyal wingman) برای ماموریت‌های نظامی توسعه داده است.

این هواپیما که Boeing Airpower Teaming System یا اختصارا ATS نامیده می‌شود؛ در کشور ایالات متحده ساخته شده و هنوز مراحل توسعه خود را می‌گذراند.

هواپیمای ATS به جای خلیان از سیستم هوش مصنوعی استفاده می‌کند و قدرت پرواز ۲ هزار مایلی به تنهایی یا به همراه جت‌های جنگی را دارد.


خرید کتاب با ۱۵٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

بوئینگ می‌گوید هواپیمای مدل ATS با اندازه طولی ۱۱.۷ متر، به انواع سنسورهای داخلی و خارجی برای جمع‌آوری اطلاعات از محیط، نظارت بر ماموریت‌های نظامی، شناسایی و جنگ الکترونیک و نگه داشتن فاصله ایمن از هواپیماهای دیگر مجهز شده است.

هدایت کامل این هواپیما برعهده هوش مصنوعی است و سیستم AI به او فرمان می‌دهد چه فاصله‌ای با هواپیمای کناری رعایت یا در چه فاصله‌ای از سطح زمین پرواز کند.

این سیستم نیاز به هیچ‌گونه پشتیبانی نیروی انسانی یا کنترل از راه دور ندارد و می‌تواند به طور خود هدایت‌شوند پرواز کند.

بدون خلبان؛ بدون کنترلر انسانی

مهم‌ترین ویژگی هواپیمای ATS، همراهی هواپیماها و جت‌های جنگی در ماموریت‌های نظامی برای تکمیل یک ماموریت یا دریافت اطلاعات پیرامون وضعیت و موفقیت آن ماموریت است.

به عنوان مثال، صدها مایل به همراه یک جت جنگنده پرواز می‌کند تا مطمئن شود اهداف نظامی تعیین شده به طور کامل منهدم شده‌اند.

شرکت بوئینگ در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری بسیار زیادی روی هواپیماهای بدون سرنشین و خلبان داشته و از تاکسی پرنده تا سفینه‌های فضایی و زیردریایی‌های خودران در حال توسعه دارد.

این شرکت هواپیمایی، آینده این صنعت را به طور کامل در پهپادها و هواپیماهای خودران برای شهرهای هوشمند می‌بیند. به همین دلیل، تلاش می‌کند رهبری این بازار را کماکان به دست داشته باشد.

هواپیمای ATS اولین پروازهای آزمایشی خود را در سال ۲۰۲۰ انجام می‌دهد.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.